• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych MySQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Siemka, jak zainstalować bazę danych mysql na macu? tak wiem pewnie zaraz ktoś z was odeśle mnie do strony oracle ale tam trzeba jakieś płatności wprowadzać, na youtube są co prawda poradniki ale bardzo stare. Generalnie potrzebuję stworzyć dosyć rozbudowaną bazę danych która będzie obsługiwana przez skrypty pythona. Uczę się dockera i może jego wykorzystać? z tym że docker to dla mnie czarna magia....Czy jakoś zainstalować bazę danych z poziomu pip w folderze projektu w virtual envie?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
XAMP + PHP-myadmin?
komentarz 26 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Co prawda serwer bazy danych to MariaDB, ale chyba nie zrobi to różnicy.
komentarz 26 lutego 2021 przez theemperor Użytkownik (710 p.)
OK dzięki. Będę korzystał z sqlalchemy żeby zrobić modele i nasuwa mi się pytanie czy jeśli będę musiał mieć 30 tabel powiązanych ze sobą w relacjach to walić to w jeden plik czy to porozdzielać ? w tutkach na youtube każdy robi wszystkie tabele w jednym pliku.
komentarz 26 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
podzieliłbym to na tury, ładowania do bazy - ale odpalił np w ramach 1 transakcji, czy też procedury.
Np najpierw bym załadował podstawowe relacje, potem dodał tabele wiążące etc. zalezy jak u Ciebie diagramy UML wyglądają i plan na strukturę
komentarz 26 lutego 2021 przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Oczywiście tak jak myślałem xampp nie działa, po otwarciu pliku wywala mi jakiś inny plik w tym folderze po kliknięciu na niego podwójnie robi to samo i tak w nieskończoność.................także jak ja mam zainstalować bazę danych na moim komputerze? bo już nie ogarniam tego syfu
1
komentarz 26 lutego 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
może to pomoże? https://www.apachefriends.org/pl/faq_osx.html
Bo nie wiem w czym problem ? XAMP nie jest skomplikowany i problematyczny
komentarz 26 lutego 2021 przez theemperor Użytkownik (710 p.)
na starym makbuku instalowałem xampp i nie było takiego problemu.  W folderze do którego się pobrał jest plik .bz2 po kliknięciu podwójnie w tym samym folderze pojawia się plik .cpgz następnie kiedy jego staram się otworzyć to pojawia się nowy plik znów o nazwie .bz2 i tak w kółko...

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2021 w SQL, bazy danych przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2020 w SQL, bazy danych przez danielch Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 30 września 2019 w SQL, bazy danych przez kamilvvv Początkujący (430 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...