• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript książka

Fiszki IT
Fiszki IT
+1 głos
107 wizyt
pytanie zadane 22 lutego w JavaScript przez Grondi Nowicjusz (160 p.)
Cześć!

Chciałbym kontynuować swoją przygodę z językiem JavaScript dlatego proszę was o pomoc.

Obejrzałem parę odcinków z js'a na kanale pasja informatyki ale chciałbym sięgnąć po jakąś książkę związana z tym językiem dlatego kieruje się z pytaniem do was, jaką książkę? Widziałem parę książek np Rusz głową albo książkę o js i jQuery pana Jona Ducketta ale patrząc na daty wydania obawiam się o lekkie przedawnienie ponieważ słyszałem że jest to bardzo szybko rozwijający się język chociaż może się mylę. Więc możecie polecić tu jakieś fajne książeczki ;) pozdrawiam i życzę miłego wieczorku!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego przez ScriptyChris Mędrzec (164,760 p.)
wybrane 22 lutego przez Grondi

Najlepsza

Z książek po angielsku, dobre i nawet darmowe (choć można dobrowolnie wesprzeć autorów lub te książki po prostu kupić) są moim zdaniem:

Natomiast, moim zdaniem, jakiekolwiek książki lepiej się przyswaja, gdy ma się już praktykę w języku. Więc skoro jesteś już po kursie MZ, to stwórz jakiś własny projekt, posiłkując się dokumentacją i ogólnie Google'm.

+2 głosów
odpowiedź 22 lutego przez niezalogowany

"Zrozumieć JavaScript. Wprowadzenie do programowania." Wydanie III Marijn Haverbeke 

"JavaScript. Interaktywne aplikacje webowe" Tomasz Sochacki

Mam,Przeczytałem.. i Polecam smileyyes

komentarz 23 lutego przez DariuszZych Początkujący (260 p.)

Czytanie książek z zakresu programowania jest super żeby poszerzać swoją wiedzę i poznać dobre praktyki. Jednak jak jesteś na początku swojej drogi to polecam Ci zainwestować w jakieś dobre, aktualne kursy z JS. Książki mają to do siebie że mimo że są bardzo przydatne to informacje w nich zawarte często są przeterminowane. Ja przerobiłem te kursy i przyznam szczerze że jestem bardzo zadowolony z ich jakości 

https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/javascript_front-end_developer.html smiley

komentarz 23 lutego przez niezalogowany

dodaj odp oficjalnie, nie wstydź się wink

komentarz 23 lutego przez DariuszZych Początkujący (260 p.)
Dzięki, jestem nowy tutaj i nie ten przycisk kliknąłem :)
komentarz 23 lutego przez niezalogowany

spoko wink Nic nie szkodzi.

0 głosów
odpowiedź 23 lutego przez DariuszZych Początkujący (260 p.)

Czytanie książek z zakresu programowania jest super żeby poszerzać swoją wiedzę i poznać dobre praktyki. Jednak jak jesteś na początku swojej drogi to polecam Ci zainwestować w jakieś dobre, aktualne kursy z JS. Książki mają to do siebie że mimo że są bardzo przydatne to informacje w nich zawarte często są przeterminowane. Ja przerobiłem te kursy i przyznam szczerze że jestem bardzo zadowolony z ich jakości 

https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/javascript_front-end_developer.html smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 799 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez bary_182 Początkujący (290 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,352 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

84,762 zapytań

133,562 odpowiedzi

295,997 komentarzy

56,017 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...