• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript książka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
355 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w JavaScript przez Grondi Nowicjusz (210 p.)
Cześć!

Chciałbym kontynuować swoją przygodę z językiem JavaScript dlatego proszę was o pomoc.

Obejrzałem parę odcinków z js'a na kanale pasja informatyki ale chciałbym sięgnąć po jakąś książkę związana z tym językiem dlatego kieruje się z pytaniem do was, jaką książkę? Widziałem parę książek np Rusz głową albo książkę o js i jQuery pana Jona Ducketta ale patrząc na daty wydania obawiam się o lekkie przedawnienie ponieważ słyszałem że jest to bardzo szybko rozwijający się język chociaż może się mylę. Więc możecie polecić tu jakieś fajne książeczki ;) pozdrawiam i życzę miłego wieczorku!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 22 lutego 2021 przez Grondi
 
Najlepsza

Z książek po angielsku, dobre i nawet darmowe (choć można dobrowolnie wesprzeć autorów lub te książki po prostu kupić) są moim zdaniem:

Natomiast, moim zdaniem, jakiekolwiek książki lepiej się przyswaja, gdy ma się już praktykę w języku. Więc skoro jesteś już po kursie MZ, to stwórz jakiś własny projekt, posiłkując się dokumentacją i ogólnie Google'm.

+2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2021 przez niezalogowany

"Zrozumieć JavaScript. Wprowadzenie do programowania." Wydanie III Marijn Haverbeke 

"JavaScript. Interaktywne aplikacje webowe" Tomasz Sochacki

Mam,Przeczytałem.. i Polecam smileyyes

 

komentarz 23 lutego 2021 przez DariuszZych Początkujący (260 p.)

Czytanie książek z zakresu programowania jest super żeby poszerzać swoją wiedzę i poznać dobre praktyki. Jednak jak jesteś na początku swojej drogi to polecam Ci zainwestować w jakieś dobre, aktualne kursy z JS. Książki mają to do siebie że mimo że są bardzo przydatne to informacje w nich zawarte często są przeterminowane. Ja przerobiłem te kursy i przyznam szczerze że jestem bardzo zadowolony z ich jakości 

https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/javascript_front-end_developer.html smiley

komentarz 23 lutego 2021 przez niezalogowany

dodaj odp oficjalnie, nie wstydź się wink

komentarz 23 lutego 2021 przez DariuszZych Początkujący (260 p.)
Dzięki, jestem nowy tutaj i nie ten przycisk kliknąłem :)
komentarz 23 lutego 2021 przez niezalogowany

spoko wink Nic nie szkodzi.

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2021 przez DariuszZych Początkujący (260 p.)

Czytanie książek z zakresu programowania jest super żeby poszerzać swoją wiedzę i poznać dobre praktyki. Jednak jak jesteś na początku swojej drogi to polecam Ci zainwestować w jakieś dobre, aktualne kursy z JS. Książki mają to do siebie że mimo że są bardzo przydatne to informacje w nich zawarte często są przeterminowane. Ja przerobiłem te kursy i przyznam szczerze że jestem bardzo zadowolony z ich jakości 

https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/javascript_front-end_developer.html smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,073 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 1,636 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztofbfr Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...