• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wyświetlanie danych z dwóch tabel w jednym zapytaniu MYSQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
603 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2021 w PHP przez jakub5812 Nowicjusz (170 p.)
zamknięte 10 marca 2021 przez jakub5812

Witam. Pracuję nad prywatnym projektem w HTML,PHP,MYSQL, jednak mam problem.
Najpierw zobrazuję wam całą sytuację.

W bazie danych mam dwie tabele - serie oraz odcinki.
W tabeli serie mam zapisane wszystkie serie, a w tabeli odcinki wszystkie odcinki do każdych serii - logiczne.

Tabela odcinki -  

Tabela serie - 

Chcę aby na stronie wyświetlały się wszystkie serie po kolei z tablicy serie.
A w divie z każdą serią mają wyświetlać się wszystkie odcinki z tabeli odcinki, które są przypisane do danej serii.
Obrazek jak to ma wyglądać:

Kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić. Mam już przygotowaną strukturę, jednak nie wiem jak ułożyć zapytanie do bazy danych.
Dodam jeszcze, że mój kod wyświetla każdy wiersz, po to żeby wyświetlić każdą serię jaka tylko istnieje w tabeli serie.

if ($result && $result->num_rows > 0) {
while($row = $result->fetch_assoc()) {
 
}
}
else
{
echo "Brak serii";
}

Nie mam problemu z wyświetleniem wszystkich serii, jednak problem pojawia się dopiero po chęci wyświetlenia odcinków w divach z daną serią.
Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny. Jeśli chcecie jeszcze jakieś informacje niezbędne do rozwiązania problemu to piszcie :)

komentarz zamknięcia: przeprojektowano strukture kodu

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Jeżeli dobrze widzę masz w tabeli odcinki id serii. Wykorzystaj to. Szukaj odcinków w tabeli odcinki po seria_id.
komentarz 15 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Po co tam ten If jest w foreachu?
komentarz 15 lutego 2021 przez jakub5812 Nowicjusz (170 p.)
Chciałem po zrobić tak, że jeśli jakaś seria nie ma odcinków przypisanych do niej, to żeby sie nie wyswietlała ta czarna kreska. (hr)

Dlatego  sprawdzam, czy nazwa odcinka nie jest pusta, jeśli nie jest to wyswietlam linie (hr), a jesli jest pusta to nie wyswietlam.

To bardziej w celu estetycznym, ten if nie jest jakiś bardzo istotny.
komentarz 15 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
może podmień warunek if'a na != ?
komentarz 15 lutego 2021 przez jakub5812 Nowicjusz (170 p.)
Nic sie nie zmieniło
komentarz 16 lutego 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
spróbuj przerzucić ostatnie zamknięcie diva (w 187 linijce) poza foreacha

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 20 października 2021 w SQL, bazy danych przez Jacek Śmiel Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,949 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w PHP przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...