• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mysql bład przy zapytaniu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
363 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)
edycja 22 stycznia 2023 przez gatka84

Witajcie chce zrobić wykres graficzny z pobranych danych ale przy próbie pobrania w php wywala błąd i nie bardzo wiem czemu :/ więc dane w tabeli próbuje wyświetlić i ... zadaje pytanie w sql w mysql

SELECT SUM(rgb_z * 55), MONTH(start_datetime) FROM schedule_list GROUP BY MONTH(start_datetime)

i jeśli tak podam w sql w mysql to wyświetli mi

SUM(rgb_z * 55) 	MONTH(start_datetime) 	
10241 	10
6847.5 	11
1485 	12

a w php daje tak

$query ="SELECT SUM(rgb_z * 55), MONTH(start_datetime) FROM schedule_list GROUP BY MONTH(start_datetime)";
$query_run = mysqli_query($con, $query);
if (mysqli_num_rows($query_run) > 0) {
  foreach ($query_run as $data) {
?>
<tr>
<td class="align-middle text-center">
  <p class="text-xs font-weight-bold mb-0"><?= $data['rgb_z'] ?></p>
  <p class="text-xs font-weight-bold mb-0"><?= $data['start_datetime'] ?></p>
</td>
</tr>

i wywala błąd i przy

var_dump($query_run);

dostaje

object(mysqli_result)#2 (5) { ["current_field"]=> int(0) ["field_count"]=> int(2) ["lengths"]=> NULL ["num_rows"]=> int(3) ["type"]=> int(0) } 

i nie bardzo wiem czemu z sql podaje prawidłowo a w php już nie :(

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

natomiast przy takim zapytaniu

SELECT YEAR(start_datetime) AS year, MONTH(start_datetime) AS month, SUM(rgb_z *55) AS rgb_z FROM schedule_list GROUP BY YEAR(start_datetime), MONTH(start_datetime) ORDER BY YEAR(start_datetime),
MONTH(start_datetime)

wywala mi tylko błąd odnośnie daty tzn

10241
Notice: Undefined index: 'YEAR(start_datetime)' in C:\xampp\htdocs\App-mix\admin\ment.php on line 85
6847.5
Notice: Undefined index: 'YEAR(start_datetime)' in C:\xampp\htdocs\App-mix\admin\ment.php on line 85
1485
Notice: Undefined index: 'YEAR(start_datetime)' in C:\xampp\htdocs\App-mix\admin\ment.php on line 85

i jak podać w zmiennej $data zadać zapytanie o rok miesiąc żeby uzyskać taki wynik jak w sql tj

SUM(rgb_z * 55) 	MONTH(start_datetime) 	
10241 	10
6847.5 	11
1485 	12

gdzie poda dane SUM(rgb_z * 55) dla roku i miesiąca ??

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2023 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

już znalazłam odpowiedz tzn

$query ="SELECT YEAR(start_datetime) AS year, MONTH(start_datetime) AS month, SUM(rgb_z *55) AS rgb_z FROM schedule_list GROUP BY YEAR(start_datetime), MONTH(start_datetime) ORDER BY YEAR(start_datetime), MONTH(start_datetime)";
$query_run = mysqli_query($con, $query);
if (mysqli_num_rows($query_run) > 0) {
  foreach ($query_run as $data) {
$peaytArray[] = $data["rgb_z"];
$monthArray[] = $data["month"];
$yearArray[] = $data["year"];
  }
  unset($result);
}else{
    echo 'Brak danych';
}

 

komentarz 22 stycznia 2023 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 22 stycznia 2023 przez VBService

nie powinno być ... wink?

unset($data);

 

możesz użyć jednej tablicy np.

[ on-line, on-line ]

foreach ($query_run as $data) {
  $peaytArray[] = [ $data["rgb_z"], $data["month"], $data["year"] ];
}

 

1
komentarz 22 stycznia 2023 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

o faktycznie na szybko i przeoczyłam 

unset($data);

 

komentarz 22 stycznia 2023 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

a w wolnej chwili podpowiedział byś mi w tym temacie https://forum.pasja-informatyki.pl/578503/mysqli-php-sum-z-kazdego-miesiaca-w-kazdym-roku bo nie wiem jak to ugryźć wink, a nie chce koła na nowo wymyślać. To w sumie kontynuacja obecnego tematu ale nie chciałam mieszać wszystkiego w jednym zapytaniu, z góry dziękuje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2022 w SQL, bazy danych przez iderek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2023 w SQL, bazy danych przez Jakubbbek678 Nowicjusz (120 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...