• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemik z konfiguracją konta - najpewniej w rejestrze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Kłaniam się!

Mam pewien problem, otóż: Z rok temu zainstalowałem Microsoft SQLServer2017, trochę pokorzystałem i odinstalowałem. Jednak zauważyłem, że na dysku C:>użytkownicy stworzyły mi się 4 konta powiązane z MSQLS (zdj.1) i nie mogę ich usunąć, ponieważ wciąż są używane w nich 2 pliki (zdj.2,3).

**Windows 10 


Z tego co czytałem to usunąć dane konta da się w rejestrze. (wiem, zanim tam wejdę - kopia zapasowa sys. xd)

Czy ktoś z was wie jak to można usunąć?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
wybrane 9 lutego 2021 przez Czang Kai Shrek
 
Najlepsza
Pewnie aktywne są nadal usługi. Najpierw je powyłączaj, potem restart i spróbuj usunąć konta. Spróbuj usunąć profile użytkowników.
komentarz 8 lutego 2021 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Usunąć tych profili poprzez Panel sterowania nie mogę, bo w ogóle się tam nie pokazują. Natomiast usługi podejrzewam, że są w menedżerze urządzeń? Widzę, tu zakładkę użytkownicy, ale jest tylko moje konto. Usługi są też w zakładce procesy, ale nie wiem, które to może być. 

Wiesz gdzie dokładniej mogę znaleźć takowe usługi?

komentarz 8 lutego 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Wyszukaj services.msc i uruchom jako administrator. Profile użytkownika usuwasz: PPM na ikonie komputer, Właściwości, Zaawansowane ustawienia systemu.
komentarz 9 lutego 2021 przez Czang Kai Shrek Obywatel (1,990 p.)

Podejrzewam, że tak też by się dało, tylko nie wiedziałem jaką usługę wyłączyć. Finalnie usunąłem profile przez rejestr, ale dzieki za nakierowanie! 
ścieżka do rejestru dla potomnych:

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 466 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...