• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dyskiem zewnętrznym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam problem bo chciałem zmienić system w starym laptopie i wgrałem Windowsa 10 na dysk zewnętrzny 1TB po wgraniu Windowsa na dysk pamięć zmniejszyła się do 30Gb dlaczego tak się mogło stać. Dodam iż miałem tam dość ważne foldery i chciałbym je odzyskać. Witam. Mam problem bo chciałem zmienić system w starym laptopie i wgrałem Windowsa 10 na dysk zewnętrzny 1TB po wgraniu Windowsa na dysk pamięć zmniejszyła się do 30Gb dlaczego tak się mogło stać. Dodam iż miałem tam dość ważne foldery i chciałbym je odzyskać.

Proszę o pomoc.
komentarz 2 lutego 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
W jaki sposób "wgrałeś Windowsa 10 na dysk zewnętrzny 1TB"?
komentarz 3 lutego 2021 przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Pobrałem z oryginalnej strony Microsoft a dokładnie że strony Windows Media creation tool. I po otworzeniu pliku było do wybory czy aktualizować ten laptop czy  dla innego laptopa. Ja wybrałem dla inne go i potrzebny był do tego dysk alby to wgrać na ten dysk. Ja wybrałem niestety ten 1Tb. Po zakończonym wgrywaniu na dysk okazało się że zawiera on tylko pliki od Windowsa reszty plików nie ma i ma pojemność 31.9GB zamiast 1TB.

Jak to naprawić, byle by odzyskać te foldery co na nim były?
komentarz 3 lutego 2021 przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Znalazłem w internecie program do odzyskiwania plików https://pl.easeus.com/data-recovery-software/data-recovery-wizard-free.html

Czy da się nim to odzyskać?
komentarz 3 lutego 2021 przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Program pokazał że są usunięte partycje próbowałem je przywrócić ale dysk ma za mało miejsca te 31gb a usunięte jest 449gb.
komentarz 3 lutego 2021 przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Po otwarciu w innym programie czyli AOMEI pokazał się dysk i 2 partycje jedna nie przydzielona ta 433gb której nie widać po podłączeniu dysku. Działającą jest ta 32gb.
komentarz 3 lutego 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)

@Kuba23, 

Jak najmniej używaj tego dysku, nie próbuj na ślepo coś zrobić, bo za każdym razem szansa na sukces maleje. Mam nadzieję, że bootujesz komputer z innego dysku. Jeśli nie - przygotuj jak najszybciej jakiś bootowalny pendrive.

Wygląda na to, że operacje które wykonałeś zastąpiły oryginalną partycję (pewnie była jedna na cały dysk) jakąś małą (32GB). To oznacza dwie rzeczy - dane zapisane poza obszarem zajętym przez nową partycję są najprawdopodobniej nieuszkodzone. Niestety na początku partycji są ważne dane organizacyjne, a te już pewnie zostały zapisane/zniszczone. Potrzebujesz programu, który nie będzie sugerował się istniejącymi partycjami, a przeszuka cały dysk. W zasadzie proponowałbym skasowanie tej nowej partycji (zapis sobie wcześniej na kartce początek i koniec partycji), by system nie dotykał już zawartości dysku. Skasowanie partycji to tylko wpis w tabeli partycji, nie rusza reszty dysku.

komentarz 4 lutego 2021 przez Kuba23 Nowicjusz (120 p.)
Ok dzięki welkie. Udało się wszystko przywrócić. Teraz tylko pozostało czekać aż przyjdzie nowy dysk aby wrać na niego te stracone pliki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 529 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Oliwer Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez KoVVex Nowicjusz (130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...