• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni wyższej- Informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bmorliny Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Rok temu ukończyłem technikum elektroniczne na profilu informatyka w Bydgoszczy i miałem bardzo dobry wynik z matury rozszerzonej z matematyki. Zrobiłem sobie rok przerwy i będe chciał pójść na studia. Zastanawiam sie czy warto iść na Politechnike Poznańską na infe czy lepiej zostać w Bydgoszczy i pójść na utp na informatyke stosowaną, co jest dla mnie wygodniejsze bo mam niedaleko. Czy poziom studiów, które ukończe ma duży wpływ na moją późniejszą prace? Czy może mając mniej nauki w Bydgoszczy i douczając się samemu w miare mozliwosci będe mial wieksze perspektywy dobrej pracy?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Poziom- zależy jak popatrzysz, jesli chodzi Ci o wpływ taki " czy się nauczysz do pracy" to kwestia od Ciebie, czy poziom -> tzn pracodawca popatrzy że "taka X uczelnia a nie Y" to nie, bo akurat w branży studia się nawet nie liczą i nikt na nie w CV nie popatrzy liczy się to co potrafisz, twoja osoba, doświadczenie, projekty etc.
Natomiast -> jesli z natury jesteś osobą co uczy się i rozwija, to im lepsza uczelnia tym wiadomo więcej Cię i lepiej nauczy, pytanie czego oczekujesz? Bo niestety UCZELNI -> kierunki informatyczne, np. nie uczą w kierunku PROGRAMOWANIA strikte, a właśnie w kierunku zdobycia "ogólnej wiedzy informatycznej", więc nie zawsze a praktycznie wcale to się czasami nie przekłada na to co w pracy .
Zalezy do jakiej pracy chcesz iść ... jesli coś z telekomunikacją, byciem w szkole informatykiem, czy typowo rzeczy związane z informatyką, siecią to faktycznie może, ale jesli mowa o programowaniu etc... to po za tym, że uczelnia nauczy Cię podstaw, algorytmiki, pewnie ułatwi sposób rozumowania, uczenia się, czy rozwiązywania problemów to więcej bym nie oczekiwał na pewno nie nauczy Cię programować czy nawet nie nauczy cię jezyka programowania -> a tego dlatego, że po prostu nie bedzie tyle czasu i mimo iż przedmiot z programowania będzie, to będzie na tyle on "podstawowy", że no w ramach nauczenia podstaw będzie ok

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,392 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 1,779 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...