• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Nie dostałem się na Politechnikę Rzeszowską, podobnie jak na URz. Zostaje mi albo pójść na Stalową Wolę na Zarządzanie i Inżynieria Produkcji(tam jest specjalizacja informatyka w produkcji), albo pójść na WSIZ zaoczne lub Politechnika Rzeszowska na Matematykę. Jeszcze jest rekrutacja na politechnice na Informatykę zaoczną, ale za rok nauki wychodzi 5400zł,a we WSIZ 4170zł(z tym że jest dobry system stypendialny, może bym skorzystał na tym). W międzyczasie tworzyłbym jakieś projekty i uczył się PHP.

Jeszcze myślę nad rekrutacją uzupełniającą na URz na Informatykę, bo jeszcze jest 5miejsc.

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Wiem, że to zależy ode mnie, ale chciałbym poczytać Waszego zdania;)
komentarz 23 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Co byście zrobili na moim miejscu?

Były już takie tematy. Przeszukaj forum. Poza tym pisano już wiele razy, nie użalaj się, bo tracisz czas, programuj, publikuj kod na GitHub i buduj swoje portfolio. Po 2-3 latach znajdziesz bez problemu pracę.

komentarz 23 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Pytam z ciekawości. Co do programowania to uczę się obiektówki i SQL plus zamierzam coś zrealizować jakiś projekt ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez crova Użytkownik (940 p.)
Jak KONIECZNIE MUSISZ iść na studia to może warto byłoby, żebyś poprawił maturę i poszedł za rok?
komentarz 23 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
Myślę, że to bez sensu. Co innego, gdyby to był kierunek typu medycyna czy coś, to wtedy oczywiste, że lekarzem bez tego nie zostanę.

:)
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Nie dostałem się na Politechnikę Rzeszowską, podobnie jak na URz.

Może to zabrzmi dość boleśnie, ale próg na podane wyżej uczelnie nie jest za wysoki i uważam, że mógłbyś sobie jednak na tych studiach nie poradzić.

Zostaje mi albo pójść na Stalową Wolę na Zarządzanie i Inżynieria Produkcji(tam jest specjalizacja informatyka w produkcji)

Zobacz sobie syllabus tego kierunku. Strzelam, że więcej będzie o zarządzaniu, fizyce, chemii niż typowych przedmiotów jak na "zwykłych" kierunkach informatycznych. Według mnie nie ma sensu iść na takie wynalazki.

Co byście zrobili na moim miejscu?

Uderzać na juniora czy staż do jakiejś firmy, ale to trzeba mieć jeszcze co pokazać sensownego w portfolio.

komentarz 23 sierpnia 2017 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)

Może to zabrzmi dość boleśnie, ale próg na podane wyżej uczelnie nie jest za wysoki i uważam, że mógłbyś sobie jednak na tych studiach nie poradzić.

Czy ja wiem. W tym roku dużo chętnych, a głównym czynnikiem było to, że zdawałem tylko jeden przedmiot rozszerzony.

Zobacz sobie syllabus tego kierunku. Strzelam, że więcej będzie o zarządzaniu, fizyce, chemii niż typowych przedmiotów jak na "zwykłych" kierunkach informatycznych. Według mnie nie ma sensu iść na takie wynalazki.

No w sumie, coś w tym jest. Dlatego się zastanawiam nad zaocznymi

Uderzać na juniora czy staż do jakiejś firmy, ale to trzeba mieć jeszcze co pokazać sensownego w portfolio.

W Rzeszowie ciężko znaleźć pracę jako Junior PHP Developer. Prędzej we Wrocku czy Krakowie, ale na obecną chwilę w grę nie wchodzą przeprowadzki ;)

Co do portfolio to zaczynam coś z tym działać, na razie muszę znaleźć robotę, niekoniecznie w IT, żeby móc opłacić studia :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bmorliny Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,387 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 893 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w Offtop przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...