• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona wizytówka - w jaki sposób ją przygotować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w HTML i CSS przez grafikbubu Nowicjusz (160 p.)

Hej wszystkim!


Na samym początku chciałem powiedzieć że zajmuje się głównie projektowaniem graficznym. Pracuję w małym studiu reklamy, w którym obsługujemy lokalnych przedsiębiorców, od mechaników po lokalne sklepy - wiadomo o co chodzi. Często Ci klienci przychodzą do nas i chcą aby wykonać im logotyp, wizytówkę, ulotkę, jakiś baner i właśnie w ostatnim czasie coraz cześciej - strony internetowe. 

Jako że chciałbym, aby klient był obsłużony u nas kompleksowo na ile to możliwe to postanowiłem zagłębić się w ten temat. Oglądnąłem parę kursów, przerobiłem kilka zadań, poczytałem również na ten temat. Pewnie większość tego co czytałem lub oglądałem jest już nieaktualna, więc postnowiłem że zwrócę się do Was o pomoc.

Moje pytanie rodzi się teraz. W jaki sposób doradzilibyście mi stworzenie prostej strony - wizytówki. Coś na zasadzie one-page, scrollowana, bez żadnych podstron dodatkowych. Na ten moment jestem w stanie napisać stronę w HTML, do tego wiadomo CSS i jakiś skrypt JS który zajmuje się obsługą galerii. Czy jeśli napiszę taka stronę w HTML,CSS i JS i lokalnie u mnie na komputerze wszystko śmiga to mogę ją wrzucić na hosting? Czy przed wrzuceniem do sieci muszę jeszcze coś zrobić? a może po prostu wykorzystać wordpress'a i tam coś zrobić? 

Tak jak pisałem wyżej, nie mam zamiaru robić skomplikowanych stron. Będą to jedynie strony - wizytówki. Trochę w tym błądzę i nie wiem jak się za to zabrać. Liczę na pomoc od Was! Dziękuje i pozdrawiam!

 

 

 

1
komentarz 17 stycznia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Takie strony powinny być przed wszystkimi dobrze pozycjonowane, więc warto sobie poczytać poradniki od google.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Generalnie jak to strona taka statyczna to tak, wystarczy wrzucić pliki na serwer. Ale widze nieco inny problem - czasami klient może chcieć móc edytować sobie stronę, można by więc pomyśleć np. nad jakimś wordpress itp. Tego typu zlecenia to często tematy rzędu do 2-3 tys. zł więc nikt nie będzie w tej cenie robił w pełni indywidualnych paneli admina itp. także WP jest wg mnie spoko.

Natomiast pytanie na ile chcesz faktycznie dawać możliwość kupienia u Ciebie takiej mocno okrojonej strony, na zasadzie "galerię Panu zrobię, ale już formularza nie"... Wydaje mi się, że może to być słabo odbierane przez klientów. Ja bym się zastanowił na Waszym miejscu czy nie spróbować poszukać np. jakiegoś programisty, który chciałby dorobić takimi zleceniami dla Was na fakturkę. Myślę, że znajdziecie albo ogarniętego studenta ostatnich lat albo kogoś, kto zaczyna pracę jako junior itp. A może nawet jakiś redulag/mid byłby zainteresowany dorobieniem paru gorszy... pomyślcie nad tym.
komentarz 17 stycznia 2021 przez grafikbubu Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...