• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W czym pisać?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
2,132 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez JokerJESUS Użytkownik (750 p.)
Witam, mam pytanie odnośnie, w czm pisać strony internetowe? Słyszałem że PHP nie jest juz mile widzianym językiem, tak  cięc mam pytanie, jaki język w zamian, którym mozna zrobić to lepiej? Ucze się PHP, ale zaczynam mieć coraz większe wątpliwości odnośnie tego języka ;/ Jest on prosty, i fajnie się w nim pisze, ale jednak...

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)

Alternatywą dla PHP jest ASP.NET, Django oraz Ruby on Rails

+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Jeżeli wiesz co to jest programowanie forendowe i backendowe to wydaje mi się, że pytasz jedynie o to drugie. Php wydaje mi się, że jest obecnie standardem, jeżeli jednak ten język Ci nie podchodzi ciekawą alternatywą jest framework ruby on rails.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)

Nie znajdziesz jednego najlepszego języka, tak samo jest z desktopami i wieczna wojna miedzy C++, JAVĄ, C#, nie ma najlepszego języka i wszystko to jest kwestia preferencji.\

Bardzo fajnie pisze się aplikacje webowe z wykorzystaniem ASP.NET-u, bardzo sprawnie wszystko wychodzi i na samym początku większość programowania to jest zwykłe "Drag and Drop". polecam na początek.

Bardzo fajne też jest programowanie pod Pythonem z wykorzystaniem Django.

Można również programować strony webowe z wykorzystaniem JAVY JSF ewentualnie JSP, jednakże dużo osób nie uważa, że programowanie w JAVIE jest odpowiednie dla aplikacji webowych.

 

Ogólnie ktoś kiedyś dał mi dobrą radę "zamiast zastanawiać się który język jest najlepszy, weź pierwszy z brzega, który Ci się podoba i pisz w nim, aż Ci zbrzydnie i nie będzie Ci odpowiadał" Wtedy jak juz będziesz miał większe doświadczenie i będziesz dokładnie wiedział jakie masz preferencje to będziesz konkretniej mógł wybrać.

0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nawet w Javie można pisać aplikacje internetowe, ba pisze się potężne seriwsy w Javie, ale  tak czy inaczej php jest topowym językiem webowym. Nie ma najlepszej opinii wśród wielu osób, ale to przez to, że często ludzie nie pojmują mechanizmów języka. A no i jeszcze się ciągnie jego obiektowość od  wersji 4 gdzie faktycznie kulał mocno, teraz to już jest pełnoprawny obiektowy język.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)

Ucz się PHP jak chcesz ale pamiętaj żeby rowijać się we wszystkim. Sam PHP jest jeszcze używany ale ma konkurencje. Wybór należy do Ciebie ale lepiej się nie ograniczać smiley

Pozdrawiam 

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Moze Python lub Ruby?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,684 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 674 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 930 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Nasze poradniki przez lis222 Nowicjusz (180 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...