• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język dla finansisty/ekonomisty

+1 głos
311 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez iemw Nowicjusz (130 p.)
Hej. Planuję karierę w branży ekonomicznej. Niedawno spotkałem się z artykułem, w którym było napisane, że w dzisiejszych czasach często oczekuje się już jakiejś chociażby podstawowej wiedzy z IT. Nie mówię tutaj bynajmniej o samym Office. Pisali między innymi o SQL. Też często można wpaść na Pythona, podobnież jest używany w finansach, nawet na packt udało mi się dorwać darmowego ebooka "Python for finance". Najchętniej skłaniałbym się ku Pythonowi właśnie, bo jest sporo materiałów w sieci, mam kilka ebooków, kanałów na YouTube i czytałem, że jest stosunkowo prosty. Mam do zagospodarowania jakieś 12 godzin tygodniowo. Co Wy o tym sądzicie? Czy Python to dobry wybór dla ekonomisty?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (10,960 p.)
Z tego co się orientuję to język R i Python. Te dwa głównie chyba, aczkolwiek Java, C#,... też sprostają wymaganiom.
komentarz 23 września 2018 przez iemw Nowicjusz (130 p.)
Zatem szanowni Panowie, bez rozpisywania się, lakonicznie. Wyobraźmy sobie sytuację, że chcecie iść w finanse, jakieś analizy, itp. Jaki język wybieracie? Ja sobie będę szukał informacji jak to jest w tej branży, ale bardzo zależy mi na słowach osób, które orientują się w środowisku programistycznym. Zaznaczyć pragnę, że w tej chwili nie pracuję w tej branży i mało o niej wiem, ciężko mi sprecyzować myśli, nie wiem czego dokładnie chcę, ale chcę znać podstawy, by móc w odpowiednim czasie obrać konkretny kierunek.
komentarz 23 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (30,740 p.)
Zdecydowanie Python
1
komentarz 23 września 2018 przez RafalS VIP (110,020 p.)

float w pythonie przedstawia liczbę 2.35 jako 

2.3500000000000001

co jest niedopuszczalne w finansach:)

Dlatego nikt rozsądny nie reprezentuje pieniędzy liczbami zmiennoprzecinkowymi :P

I jak kolega wspomniał, to nie jest problem pythona tylko każdego języka

komentarz 23 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (10,960 p.)
Wiem, że tak jest nie tylko w Pythonie, podałem to jako przykład. Nie wiem jak to wygląda np. w języku R. Ale nie każdy język ma coś na wzór typu Decimal.
komentarz 23 września 2018 przez RafalS VIP (110,020 p.)

*nie każdy język ma wbudowany typ na wzór decimal.

W popularnych językach nie ciężko o biblioteke do obsługi takich liczb nawet jeśli sam typ nie jest częścią jezyka.

0 głosów
odpowiedź 24 września 2018 przez miro Pasjonat (19,060 p.)

Niedawno spotkałem się z artykułem, w którym było napisane, że w dzisiejszych czasach często oczekuje się już jakiejś chociażby podstawowej wiedzy z IT

Ja już czytałem kilka lat temu, że HTML to będzie językiem, gdzie wszyscy będą się posługiwać. Tendencja jest odwrotna im więcej technologii tym mniejsza wiedza o niej u ludzi którzy się jej posługują. 

Tyle w temacie dywagacji. Python to dobry wybór. Jak wybierzesz się na studia to będziesz mieć jakieś zajęcia z IT, chociaż możliwe, że po tym kierunku nie będziesz mieć do czynienia z programowaniem jako takim. 

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Inne języki przez Sevilovsky Początkujący (450 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Inne języki przez ExLel Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

63,199 zapytań

109,435 odpowiedzi

228,618 komentarzy

42,943 pasjonatów

Przeglądających: 64
Pasjonatów: 6 Gości: 58

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...