• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie o bezpieczeństwo na discordzie, czuje się zagrożony

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Anku Początkujący (320 p.)
A więc tak, napisał do mnie gość którego widziałem na jednym serwerze discord ale nigdy z nim nie rozmawiałem, jest to najprawdopobniej kolega moich kolegow z discorda. Napisał do mnie na prywatnej wiadomości po czym kliknąłem na nią i nie było tam żadnej wiadomości (prawdopodobnie ją usunął), byłem wtedy na tablecie. Po wyjściu z discorda kliknąłem przycisk do aplikacji w tle aby usunąc tam youtuba bo sobie oglądalem filmiki i chcialem sie polozyc spac, w aplikacjach w tle zauwazylem Aparat ale byc moze go przypadkowo kliknąlem. Dzien pozniej po 40min uzytkowaniu tabletu zauwazylem w aplikacjach w tle Galerie ale równiez mogl to byc poprostu przypadek klikniecia na galerie ale raczej wątpie. Chciałbym również wspomnieć, że bardzo rzadko korzystam z Galerii i Aparatu i akurat dziwnym trafem zadziało sie to po otwarciu wiadomości której nie było od tamtego gościa. Pytanie brzmi czy jest możliwe aby mógł on wejść do mojego urzadzenia czy zdobyć jakieś moje dane czy to zdjecia, lokalizacja itp? Z czego co wiem to discord jest dobrze zrobiony pod względem bezpieczeństwa i prywatności
komentarz 12 stycznia 2021 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
nwm czy na discordzie mają takie zabezpieczenia, ale słyszałem że da się tak włamać do urządzenia przez wysłanie wiadomości lub jakiegoś pliku.
komentarz 12 stycznia 2021 przez Anku Początkujący (320 p.)
wiecie moze jak moge sie jakos chronic jezeli doszlo rzeczywiscie do włamu na moje urządzenie i zdobycie prawdopodobnie zdjec czy nawet mojej lokalizacji?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2021 przez niezalogowany

iCloud też był Baaardzo dobrze zabezpieczony...a wiemy jak się to skończyło laugh

Niedawno  jedna z sieci komórkowych operujących na terenie naszego kraju miała potężny wyciek poufnych danych...

Przypadki można mnożyć ..

komentarz 12 stycznia 2021 przez Anku Początkujący (320 p.)
edycja 12 stycznia 2021 przez Anku
wiecie moze jak moge sie jakos chronic jezeli doszlo rzeczywiscie do włamu na moje urządzenie i zdobycie prawdopodobnie zdjec czy nawet mojej lokalizacji?
0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2021 przez Anku Początkujący (320 p.)
wiecie moze jak moge sie jakos chronic jezeli doszlo rzeczywiscie do włamu na moje urządzenie i zdobycie prawdopodobnie zdjec czy zdobycie przez niego mojej lokalizacji ?
1
komentarz 12 stycznia 2021 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Nie ma co panikować. Najlepiej zrób kopię zapasową plików, a następnie zresetuj fabrycznie tablet.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 906 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez zabson_dev Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,506 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...