• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Implementacja algorytmu Forda-Frulkersona z użyciem stosu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2021 w Algorytmy przez SmaczySchabowy Początkujący (270 p.)
otwarte ponownie 8 stycznia 2021 przez Arkadiusz Waluk

Dzień dobry, chciałbym poprosić o pomoc dotyczącą implementacji algorytmu Forda-Fulkersona w javie. Otóż muszę napisać algorytm na podstawie pseudokodu otrzymanego od prowadzącego, jednak nie do końca rozumiem tego pseudokodu oraz jak ten algorytm ma działać akurat ze stosem. Wiem tylko mniej więcej na czym polega algorytm Forda-Fulkersona czyli na znalezieniu ścieżki od początkowego wierzchołka do końcowego, która przechodzi przez nie pełne krawędzie do przodu i nie puste do tyłu, znalezieniu w tej ścieżce aktualnej minimalnej pojemności oraz z sumowaniu tych przepustowości. Tyle wiem, nie wiem czy to wystarczające . Jednak póki co nie widzę w tym wszystkim stosu.

 

 

Nie mogę zrozumieć za co odpowiada etykieta, oraz ogólnie właśnie jak ma działać ten algorytm ze stosem przez co nie wiem jak się zabrać za ten pseudokod. Jeśli ktoś zna temat i mógłby mi opisać przynajmniej jak powinien algorytm działać ze stosem oraz jakich struktur danych użyć do tego aby go zaimplementować, bardzo by mi pomógł. Jaki ja miałem mniej więcej pomysł, zrobiłem listę list która miała reprezentować graf, czyli List<List<Edge>> gdzie Edge to klasa reprezentująca krawędzie i posiadając 4 zmienne, skąd, dokąd, maksymalna pojemność a także aktualna pojemność. Zaczynając od s, zacząć szukać ścieżki trochę jak w Dijkstrze czyli sprawdzać dla aktualnego wierzchołka jakie są połączone z nim krawędzie i potem wybrać tą która spełnia warunki w algorytmie forda, tutaj póki co moje pomysły się skończyły ponieważ to tej czynności nie użyłem w ogóle stosu a to on miał być podstawą tego algorytmu. Z chęcią przyjmę każdą pomoc/radę/pomysły. Pozdrawiam. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2021 przez tmar1212 Bywalec (2,600 p.)
komentarz 8 stycznia 2021 przez SmaczySchabowy Początkujący (270 p.)
Niestety dalej do końca nie rozumiem jak to rozgryźć, nic mi ten filmik nie powiedział, a przynajmniej nie udało mi się połączyć dobrze z tym problemem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,985 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2023 w C# przez Whyyy Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Ad19am94 Początkujący (440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2022 w JavaScript przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

92,687 zapytań

141,598 odpowiedzi

320,087 komentarzy

62,047 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...