• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Całkowite usunięcie paska zadań WINDOWS 7 & wyłączenie komputera po zamknięciu wyrbranego programu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
166 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2020 w C i C++ przez zazdrosny17 Nowicjusz (130 p.)

Witam,

Przeszukałem już całego google i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

1.Czy wie ktoś z Was jak można wyłączyć całkowicie pasek zadań w windows 7.

Chodzi o to, żeby w ogóle nie był widoczny, niezależnie od położenia kursora. Znalazłem programy typu BUTTER TASKBAR lub HIDETASKBAR, które ukrywają pasek po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy, jednak działa to tylko do momentu wyłączenia komputera. Po ponownym uruchomieniu pasek nadal jest.

  1. Pytanie nr 2. Czy wie ktoś z Was jak zrobić by komputer wyłączał się po zamknięciu odpowiedniego programu. Dajmy na to, że chciałbym, aby po zamknięciu PAINTA komputer się wyłączał.

  2. Ktoś zapyta do czego mi to potrzebne. Więc chciałbym, aby mój laptop służył jedynie do obsługi jednego programu. Tak, aby pracownicy nie mogli używać przeglądarki, zmieniać tapety itd. Czyli, aby po włączeniu komputera uruchamiał się program do pracy, a po wyłączeniu jego komputer się wyłączał. Czy jest w stanie ktoś mi pomóc?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2020 przez niezalogowany

Można całkowicie wyłączyć edytując rejestr dla danego użytkownika.

https://superuser.com/questions/435275/can-you-disable-windows-explorer-from-starting-with-windows

W przypadku jeśli w kluczu Shell podasz ścieżkę do programu to zamiast powłoki będzie uruchamiał się ten program. Ale w programie trzeba zaimplementować wyłączanie komputera lub zrobić pod przycisk, bo w przeciwnym wypadku nikt nie będzie wiedział jak to zrobić.

komentarz 18 grudnia 2020 przez zazdrosny17 Nowicjusz (130 p.)
wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło!!! jesteś meeega ;*

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2019 w C i C++ przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 103 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,320 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...