• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Windows 7 odinstalowanie programu którego nie ma w panelu sterowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,311 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
zamknięte 23 grudnia 2018 przez J0ker
Dzień dobry!

Po wielu miesiącach nieużywania (i prawie 2 latach prawie nieużywania) postanowiłem odinstalować grę komputerową League of Legends. Niestety, nie ma ona w folderze uninstalatora. Normalnie wiec usunałbym ją w panelu sterowania, ale... jej tam nie ma i już. Szukałem długo rozwiązania na YT i w google, ale wszędzie same trolle internetowe odpowiadają w stylu "big brother patrzy, nie odinstalujesz tej gry" a na YT same filmiki gdzie usuwają w panelu sterowania; itd. godzinę na tym spędziłem i się nie dowiedziałem... Wpisałem regedit i z rejestru usunąłem wpisy związane z lolem, ale były to tylko 3 i one dotyczyły właściwie systemu zgłszania błędó w kliencie gry, a nie samej gry. W CClenaerze również nie widać tej gry i nie mogę jej tam usunąć.

Mam po prostu więc w takim razie usunać cały folder z dysku i tyle, czy trzeba zrobić coś więcej?

System Windows 7 Home Premium, 64-bit..

Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany.
komentarz 23 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dziękuję wszystkim za pomoc, właśnie zamykam temat.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 23 grudnia 2018 przez J0ker
 
Najlepsza

Mam po prostu więc w takim razie usunać cały folder z dysku i tyle, czy trzeba zrobić coś więcej?

Usuń po prostu katalog z grą.

komentarz 23 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Kolega się myli. Katalog z grą trzyma tylko i wyłącznie binaries danego programu. Co z danymi w AppData, wpisami w rejestrze, itp. To też warto usunąć.
komentarz 23 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
O tym wiem, ale ustawienia czasami dobrze zostawić, szczególnie do gier.
komentarz 23 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Jeżeli ktoś nie chce już grać w daną grę (bo nie gra już od 2 lat), to chyba warto usunąć jej pliki.
komentarz 23 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

@AdamSiekierski, a jak usunąłem już z rejestru i AppData to mogę po prostu usunąć folder z dysku i będzie ok?

1
komentarz 23 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Tak. Usunąć z Program Files i po sprawie :)
+1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)

Generalnie, to aplikacje zapisują swoje pliki w folderach: 

  • AppData (local lub/i roaming)
  • Użytkownika
  • Dokumentach (czasami)
  • Program Files

No i rejestr oczywiście. Więcej lokalizacji nie będzie, chociaż ja przy 2 letniej instalacji systemu, cały bym po prostu przeinstalował (na świeżutko, ważne pliki zgraj na pendrive'a, możesz też od razu pojechać z Win10). Jako osoba mająca bzika na punkcie świeżych instalacji (formata robię co 2 mies.), zalecam przeinstalowanie całego systemu ;).

Pzdr

1
komentarz 22 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Przeinstalować system żeby tylko pozbyć się jednej aplikacji, która nie wpływa na stabilność systemu, a jedynie zajmuje miejsce na HDD? Chyba trochę zbyt radykalne według mnie.
komentarz 22 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Niekoniecznie tylko w celu tejże aplikacji ;). Przeinstalować system, bo 2-3 letnia instalacja już świeża nie jest. Zawsze warto, niczemu nie zaszkodzi, może tylko poprawić stabilność i szybkość działania :)
komentarz 23 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

(formata robię co 2 mies.)

Musisz się chyba nudzić w życiu :P

komentarz 23 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
W weekend zawsze 2 godzinki się znajdą ;). Człowiek łapie wprawę :)
komentarz 23 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Tylko po co? Jak dbasz o system, to spokojnie będzie śmigał wiele lat. To nie czasy Win9x.
komentarz 23 grudnia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Oczywiście, tylko czasami muszę zainstalować jakiś program "na raz", aby komuś pomóc, itp. Komputer zaśmieca się plikami programów z których skorzystałem np. tylko raz. Szczerze mówiąc uwielbiam takie poczucie świeżego systemu, bez niczego. Wtedy instaluję to co najbardziej potrzebne, z czasem coś dojdzie, ale wiem że za np. 2 tygodnie robię reinstall
komentarz 23 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Do takich instalacji "na raz" jest Sandboxie lub inne podobne rozwiązania.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Dawid Śliwecki Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Nowicjusz:) Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...