• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

prawdopodobnie prosty select w mysql

Object Storage Arubacloud
+1 głos
131 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2020 w SQL, bazy danych przez romo70 Nowicjusz (130 p.)

Dobry wieczór

Od przed wczoraj tocze boje z zapytaniem do bazy mysql z poziomu php juz wyjasniam o co chodzi

mam tabele ogrod a w niej pola id time_stamp i temp dla prostoty tyle mam tez strone w php ktora na podstawie danych z bazy rysuje rozklad temperatury do 120 min wstecz od teraz i ubzduralo mi sie ze chcialbym dolozyc do tego wykresu dla porownania wykres z tych samych godzin ale wczoraj znalazlem cos podobnego dostosowalem do swoich potrzeb z tym ze

$zap  = "SELECT * FROM `odczyt` WHERE create_time > DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY) AND create_time < DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY)";

wszystko fajnjnie ale jak mozna sie spodziewac zwraca cale 24 godz sprzed ze wczoraj liczac od aktualnej godziny. Niema nic prostrzego jak dopisac

ORDER BY create_time  DESC LIMIT 120

by calosc wyg;ladala tak

 

//$zap = "SELECT * FROM `odczyt` WHERE create_time > DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY) AND create_time < DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY) ORDER BY create_time DESC LIMIT 120";

no i enter i kuzwa kupa

kombinowalem i w te i wewte ale ni huhu

nadmienie tyalko ze

//$zap = "SELECT * FROM `odczyt` WHERE create_time > DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY) AND create_time < DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY) ORDER BY `odczyt`.`create_time` ASC LIMIT 120";

dziala i wyswietla mi moje 120  pozycji z tym ze ja potrzebuje w odwrotnej kolejnosci

Prosze o wyjasnienie gdzie robie blad w ktorym kierynku isc

komentarz 6 grudnia 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Spróbuj tego:

SELECT * FROM `odczyt` 
  WHERE `create_time` BETWEEN DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY) AND DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY)
    ORDER BY `create_time` DESC LIMIT 120;

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2020 przez mordimer Mądrala (5,720 p.)
W tym

//$zap = "SELECT * FROM `odczyt` WHERE create_time > DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY) AND create_time < DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 1 DAY) ORDER BY `odczyt`.`create_time` ASC LIMIT 120";
Zamien asc na desc posortuje ci to w odwrotnej kojejnosci

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2019 w SQL, bazy danych przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez suice Gaduła (3,960 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 748 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...