• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kupiłem DDR4 4000MHz a chodzi na 2100MHz - wie ktoś może dlaczego ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
edycja 3 grudnia 2020 przez halotelefonek
Witam, jak w temacie. Kupiłem ram który miał chodzić z prędkością 4000MHz a chodzi na 2100.

Procesor to ryzen5 3600

Płyta główna to gigabyte x570 aorus elite. Jedna z najnowszych która już obsługuje pcie 4.0

Do tego chcę dołożyć dysk samsung 980 PRO a chwilowo mam trochę wolniejszy, ale również szybki

 

Pytanie co zrobić żeby mi pamięć chodziła szybciej, bo jak wybieram w biosie profil xcośtam to wskakuje mi na 4000 i po zapisie piszczy i restartuje się po czym rusza znowu na tych wolniejszych ustawieniach.

A w opisie płyty głównej było że obsługuje 4000MHz.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2020 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
W biosie masz coś takiego jak profile X. M. P. To jest taki "fabryczny overclocking", bo pamięci automatycznie przyjmują niskie wartości. Gdzieś w instrukcji powinien być dokładny opis jak to zrobić lub możesz chwilę w biosie się pobawić i może znajdziesz.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Dwie opcje: W biosie jeśli masz ustawiony profil XMP- i przy 4000 mhz, nie odpala to : albo napięcie powoduje, że nie możesz korzystać z takiej opcji, albo ogranicza Cie płyta główna tutal zwykle do 3200-3600 będzie wynikać z racji ograniczenia przez płytę glówną.
Więc również podkręcić byś musiał do 4000 OC swoją płytę główną, co jest wartością graniczną dla twojej płyty więc może być problem napięcia ograniczającego
komentarz 4 grudnia 2020 przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
No właśnie na xmp nie odpala i nie wiem czy ta płyta ma możliwość ręcznej zmiany napięcia. A w opisie płyty było że powinno iść na 4000MHz oc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,268 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez L30nn Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Ktosta Początkujący (300 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...