• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wymagana wiedza do odbycia stażu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
372 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Offtop przez xayarios onon Nowicjusz (120 p.)
Witam, w tym roku ukończyłem technikum elektroniczne ale stwierdziłem, że chcę iść w innym kierunku - w kierunku branży IT. Wiem, że ,,IT" to obszerny temat ale na początek myślałem nad stażem jako front end developer aby nabrać doświadczenia i móc później sprecyzować kierunek, w którym będę chciał się rozwijać. W ogłoszeniach często przewija się informacja, że osoba chcąca odbyć taki staż musi umieć java script, css i html. To takie "must have". Pytanie czy po opanowaniu materiału z kursów html, css i java srcipt z tej strony oraz filmów na youtube z kanału "pasja informatyki" mogę myśleć nad aplikowaniem na taki staż? Czy w tych kursach temat został na tyle wyczerpany abym mógł powiedzieć, że te języki opanowałem w stopniu dobrym lub chociaż podstawowym?

Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi i rady

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Teraz to bardzo ciężko, bez statusu studenta, staż/praktyki - no myślę, że potrzeba Ci projektów i wiedzy, czasami ludzie na staże to tacy co mają pół roku pracy nawet w branży, czasami rok, albo nawet więcej na innych pozycjach, w aktualnych czasach nie chce mówić, że nie da rady, ale ja szanse widze ogromnie małe, chyba że faktycznie masz wiedze, fajne projekty, swiadomie jesteś wstanie obronić swoją osobe.


Pytanie czy po opanowaniu materiału z kursów html, css i java srcipt z tej strony oraz filmów na youtube z kanału "pasja informatyki" mogę myśleć nad aplikowaniem na taki staż? 

Zdecydowanie nie, to za mało ... i to  o wiele wiele za mało.  To dopiero przedsionek do stworzenia własnych projektów i długiej nauki :) 

komentarz 29 listopada 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Dokładnie tak! Kanał Pasja Informatyki powstał głównie dla uczniów technikum informatycznego, ta wiedza to zdecydowanie za mało, natomiast nikt nie mówi, że rozpoczęcie tam swojej przygody nie będzie dobre. Ja osobiście nie wyobrażam sobie frontend developera, który nie zna podstaw php. Bardzo często pracodawcy wymagają również znajomości podstaw jakiegoś frameworka. Aktualnie najpopularniejszym jest chyba React.
komentarz 29 listopada 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Ja osobiście nie wyobrażam sobie frontend developera, który nie zna podstaw php.

Dlaczego? 

komentarz 29 listopada 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Ponieważ, aktualnie głównym językiem jaki wykorzystuje się do tworzenia backendu na stronach www jest php. Jeśli dajmy na to dostanie ofertę pracy, gdzie będzie zajmował się frontendem strony, która będzie postawiona na frameworku php'a, np. Laravel, to dobrze byłoby wiedzieć co za co odpowiada. Wiadomo, że może trafić na stronę napisaną w Javie albo w JavaScript, no ale wychodzę z założenia, że lepiej coś wiedzieć aniżeli nie wiedzieć.
komentarz 29 listopada 2020 przez xayarios onon Nowicjusz (120 p.)

@Wiciorny, dzieki za informacje, a czy patrząc na moja sytuacje (przebranżowienie) jestes w stanie powiedzieć konkretniej jaki zakres wiedzy i z czego muszę mieć aby spokojnie móc aplikowac na staz?

komentarz 29 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
no ale to w takim razie frontendu bez php ? Czy backendu :D? bo chyba mylisz pojęcia.
1
komentarz 29 listopada 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@CubeStorm, Jeśli backend aplikacji jest oddzielony od frontendu, to nie jest ważne w czym napisana jest jedna bądź druga warstwa aplikacji i nie jest konieczne, aby frontend developer znał stack technologiczny na backendzie i odwrotnie. Są sytuacje, gdzie znalezienie problemu wymaga szukania w obu warstwach i np. wtedy przydaje się znajomość stacku drugiej strony, ale to nie jest regułą. Oczywiście im zespół wie więcej o obu warstwach (ewentualnie więcej niż obu, zależnie od architektury apki) tym lepiej, ale nie każdy developer musi dotykać innej warstwy niż ta, w której pracuje. Więc moim zdaniem powiedzenie "nie wyobrażam sobie developera jednej warstwy apki, który nie zna podstaw języka X użytego w innej warstwie apki" jest przesadzone. Są aplikacje, gdzie te warstwy są ze sobą złączone (wtedy siłą rzeczy frontend dev będzie miał styczność z jakimś backendowym językiem) a są takie, gdzie warstwy są rozdzielone i komunikują się ze sobą przy pomocy API po HTTP (wtedy frontend dev nie musi znać języka na backendzie).

komentarz 30 listopada 2020 przez xayarios onon Nowicjusz (120 p.)
Sprecyzuję to, chodziło mi czysty frontend bez backendu. Oczywiscie w przyszlosci bede poszerzał swoja wiedze o inne jezyki, reacta itd. Sedno sprawy jest takie, ze muszę jakoś wejść w branże IT poprzez staż i od tego zacząć prawdziwy rozwój. Dlatego chcę poznac minimalne wymagania zeby tylko sie zaczepić branży. Jeszcze raz zaznaczam ze to staż. Wiec biorąc pod uwagę wasze odpowiedzi:

1. Czy dobra znajomość (html css javasvript php ) pozwoli spokojnie apliokwac na staz?

2. Czy wystarczy dobra znajomosc (html css i java) bez php'a jesli warstwy sa ze soba rozdzielone jak napisal kolega wyzej?
1
komentarz 30 listopada 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Ja bym Ci radził, żebyś sam zrobił parę projektów od zera - wygoogluj sobie np. "projects for junior frontend developer" (przy okazji, dobrze by było znać angielski, przynajmniej na poziomie "googlowania" i czytania dokumentacji) i w ogóle zobaczysz czy jesteś w stanie sam coś zdziałać. Jeśli poza przerobieniem kursów sam nic nie robiłeś to nastaw się, że więcej czasu spędzisz w Google, dokumentacjach, poradnikach (to normalne, tym bardziej na początku, więc się nie przejmuj). Co masz na myśli przez "dobra znajomość" języka X? Pokaż jakie projekty do tej pory zrobiłeś, a postaramy się ocenić czy to jest poziom stażowy czy nie - bez zobaczenia kodu bardzo trudno jest ocenić co ktoś umie.
komentarz 30 listopada 2020 przez xayarios onon Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem, akurat moja znajomosc j angielskiego jest na poziomie zaawansowanym, wiec z tym nie ma problemu. W takim razie zaczne robic swoje projekty od zera i w niedalekiej przyszlosci je tu udostepnie zeby mozna bylo je ocenic pod katem stazu. dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 273 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...