• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Możliwość płatnego Stażu/Praktyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)
Witam.

Ukończyłem technikum na kierunku technik-informatyk. Zdałem egzaminy zawodowe i planuję pójść na miesięczny staż/praktykę we Wrocławiu (jestem z okolic Wrocławia). Interesuje się tworzeniem stron internetowych. Mam kilka swoich małych projektów oraz znam podstawy : HTML, CSS, Javascript, Jquery, Bootstrap, lecz wątpię by to wystarczyło do znalezienia płatnego stażu. Większe szansę miałbym jako tester aplikacji webowych. Kwotę jako chciałbym zarobić to około 1200 zł. Czy mam jakieś realne szansę i w jaki sposób mógłbym aplikować?

 

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
1
komentarz 6 czerwca 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
W tym okresie już większość rekrutacji do programów stażowych się zakończyła. Jeśli chcesz spróbować to radziłbym się pośpieszyć.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
wybrane 6 czerwca 2018 przez betman
 
Najlepsza
- Zrób ładne CV (mimo że nie aplikujesz na projektanta stron to ładne cv robi dobre pierwsze wrażenie),

- napisz list motywacyjny (tylko taki szczery, na luzie, po co ci staż dlaczego itp), nawet jak nie jest wymagany,

- przygotuj portfolio ktore moglbys pokazac, jakies repo czy prosta stronka (jeżeli nie masz wyczucia estatyki to skorzystaj z darmowych templatek, bo slabo wygladajaca strona moze tylko pogorszyc sprawe)

- załóż konto na linkedin i dodawaj różnych rekruterów i ludzi z branzy IT ze swojego miasta

- wysyłaj CV do firm, jezeli sie nie odezwa to nic nie stracisz, a moze sie odezwa. Czesto pierwszym etapem jest zadanie, wiec jezeli cos tam potrafisz to nie powinno byc problemu z dostaniem sie do kolejnego etapu.

- aktualnie firmy maja niedobor pracownikow i czesto biora kogo popadnie, wiec jest duza szansa na staż.

- raczej celowalbym w duze firmy, tam jest wiekszy przemial ludzi i pewnie latwiej bedzie o staz ( jezeli masz najomych z branzy niech skorzystaja z systemu polecen, latwiej sie dostac). W malych firmach nie mozna sobie pozwolic na "tracenie" czasu w przypadku stazu ktory potem moze sie okazac niewypalem i nie bedzie checi dalszej wspolpracy. Aczkolwiek nie jest to zasada, niektore mniejsze firmy chetnie organizuja staze

- jeszcze raz wysylaj cv, truj dupe rekruterom, niech wiedza ze Ci zalezy, ale tez bez przesady. Codziennie wieczorem rob sobie podsumowanie ile CV wyslales i co zrobiles zeby udalo sie znalezc prace.

Powodzenia!
komentarz 6 czerwca 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ewentualnie zamiast takiego listu motywacyjnego to w mailu, czy w CV po prostu 3-4 zdania napisać i tyle.
komentarz 6 czerwca 2018 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Od jutra zaczynam działać. Dzisiaj wszystko przygotuję, w zasadzie mam już stworzone portfolio ale nie wiem czy jest ono warte uwagi https://rpodraza.pl .
komentarz 7 czerwca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Podpunkt 6 to bez przesady. Biorą chętnie tych co umią tyle by być w miarę samodzielni. - nie myl stażu z praktykami. Nie doboru nie ma - jest jedynie rotacja w zespołach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Offtop przez xayarios onon Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,138 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...