• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer wyłącza się po uruchomieniu gier.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,232 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 23 listopada 2020 przez xTMx3
Witam,

w komputerze mojego brata od jakiegoś czasu po włączeniu gry ( nie od razu po uruchomieniu, tylko jakiś czas potem, po wystartowaniu rozgrywki ) na monitorze robi się czarny ekran, a w obudowie przyspieszają gwałtownie wiatraki( prawdopodobnie od GPU ). Dziwne jest to, że nie w każdej grze tak się dzieje. Jak na razie dzieje się to głównie w DbD i czasami CS:GO i w obu wypadkach wszystko zaczyna się dopiero po wystartowaniu meczu kiedy pokazuje się ekran ładowania lub na samym początku gry, jak zniknie ekran ładowania.

Początkowo myślałem, że po prostu od kurzu wentylatorki się blokują albo coś w tym stylu i przeczyściłem cały sprzęt od środka, lecz nie przyniosło to efektu.

Ustawienia w obu grach również zmieniałem na najniższe ale to także nie poskutkowało.

Ma ktoś jakiś pomysł co może powodować ten problem i jak to naprawić?

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel core i5-9400F  2,90GHz

GPU: Radeon RX 570 Aorus 4GB

RAM: Viper patriot 8GB(2x4GB)

Mobo: MSI H310 Pro-M2 Plus

Zasilacz: SPC Vero L2 Bronze 600W

 Chłodzenie w komputerze jest standardowe. Cpu chłodzenie boxowe, fabryczne, GPU również nie ruszane, dodatkowo w obudowie siedzi jeden wentylatorek który był w obudowie zamontowany już, a obudowa to Mars Gaming MC316

Dodam jeszcze, że przy testach w Furmarku i OCCT nic takiego się nie działo i komputer nie wyłączył się ani razu.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2020 przez VBService Ekspert (253,520 p.)

Spróbuj inne wersje sterowników do karty graficznej.

Radeon™ RX 570 Previous Drivers

komentarz 23 listopada 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Wydaje mi się, że raczej nie da mi to nic, ponieważ wtedy gra nie wystartowała by wcale. A w tym przypadku jest tak, że gra startuje, czasem nawet jest opcja że włączy się normalnie i da się jeden meczyk w coś pograć, a potem przy próbie wystartowania następnego, już się "wyłącza". Monitor robi się czarny, myszka z klawiaturą nadal świecą ale nie da się nimi nic zrobić, w słuchawkach nadal jest dźwięk, a wenty na grafice szaleją.
komentarz 23 listopada 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

@VBService

Czy jest to możliwe, że wynika to ze zbyt wysokiej temperatury? Przed wyłączeniem się gry, afterburner pokazał 85° na GPU. 

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Miałem nie tak dawno ten sam problem i wyjąłem RAM oraz kartę graficzną, a następnie włożyłem je spowrotem i problem nie pojawił się już wogóle. Nie mam pojęcia szczerze mówiąc z czego to wynika, sądzę że to wina karty graficznej a konkretniej jej sterowników ponieważ problemem jest wyświetlanie obrazu. Biorąc pod uwagę obecną technologie podzespołów plug-and-play możliwe jest, że poprostu gdy wypniesz i wepniesz kartę graficzną sterowniki się przeładują i wszystko wróci do normy. Spróbuj i daj znać czy pomogło

Pozdrawiam
komentarz 24 listopada 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Wyjmowałem i wkładałem z powrotem już chyba ze 2 razy. Robiłem też reinstall sterowników, ale bez większego skutku. Jeszcze co do problemu, to ciężko mi opisać co dokładnie się tam dzieje. Jest tak jak pisałem wyżej, ale też bywało tak, że po tym jak nastąpił brak obrazu, komputer sam z siebie się zresetował, lub wyłączył. Dziwne to dla mnie i nie do końca pewne że sam brak obrazu jest problemem, bo raz jest w ten sposób że się zresetuje/wyłączy, raz tak że po prostu czarny ekran, brak odzewu ze strony myszki i klawiatury, jedynie podświetlenie działa, a innym razem po prostu się włączy gra i zadziała jednorazowo.

W odpowiedzi do kolegi powyżej zapytałem, czy winą może być zbyt duża temperatura ( bo 85° pokazywał afterburner przed zniknięciem obrazu ), więc i tutaj pytam o twoje zdanie. Jest to możliwe? Że od temperatury tak wariuje, raz działając a raz nie?
komentarz 24 listopada 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
A czy ta temperatura jest nowością czy zawsze oscylowała w granicach 80 stopni?
komentarz 24 listopada 2020 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Wiem natomiast że stoi w miejscu, które nie specjalnie sprzyja jeśli o niskie temperatury chodzi ( bo stoi pod biurkiem, między 2 półkami, a za sobą ma ścianę ).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Tedi Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)

92,596 zapytań

141,446 odpowiedzi

319,720 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...