• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - biblioteki (linux)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
296 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2020 w Python przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Chciałbym móc imitować w pythonie klikanie, sprawdzać czy klawisz jest wciśnięty i rozpoznawać kolory pikseli. Niestety, wszystkie biblioteki które znajduje działają tylko na windowsie, a innych nie potrafię obsłużyć (po prostu nie wiem co zrobić, żebym mógł ich używać). Stąd to pytanie, zna ktoś jakieś biblioteki które mi to umożliwią i mógłby ktoś wytłumaczyć jak ich użyć?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 8 listopada 2020 przez KumberTwo
 
Najlepsza
Polecam pyautogui. Tutaj jest instrukcja jak uzwac: https://pyautogui.readthedocs.io/en/latest/#examples
komentarz 8 listopada 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Dzięki, właśnie też udało mi się użyć, rzeczywiście fajna biblioteka. Mam tylko problem z dużymi odstępami czasu między kliknięciami. Da się je jakoś zmniejszyć? pyautogui.PAUSE albo nie działa, albo to nie w tych przerwach problem
komentarz 8 listopada 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nigdy nie zauważyłem wspomianych odstepów. Pokaż kod
komentarz 8 listopada 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Niestety zrezygnowałem już z tej biblioteki i teraz udało się wykonać to za pomocą xlib. W kodzie sprawdzałem kolor funkcją pixel(x, y) i jeśli pixel(x, y)[0] == 0 to klikałem w to miejsce. Ale problemem nie były kliknięcia, bo bez warunku następowały bardzo szybko jeden po drugim.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 507 wizyt
pytanie zadane 11 października 2016 w Python przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...