• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy procesor ma wpływ na kompilator

Object Storage Arubacloud
+1 głos
178 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w C i C++ przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Witam od czasu kiedy korzystam z laptopa hp elitebook 745 g3 nie działa mi na nim żaden kompilator. Aktualny system to WIN10 ale wcześniej miałem linuxa minta
Procesor to AMD PRO A10-8700B R6

Error w pycharm Error: Please select a valid Python interpreter

Pole interpreter jest puste nie wiem co tam wpisać
Error w codeblocks

Goto "Settings->Compiler...->Global compiler settings->GNU GCC Compiler->Toolchain executables" and fix the compiler's setup.

Tried to run compiler executable 'C:\MinGW/bin/mingw32-gcc.exe', but failed!

Skipping...
W zakładce linker settings
Nic nie ma a wiem że będzie z tym problem przy linkowaniu libek  np math.h

W zakładce toolchain execuutables
W polu C compiler mingw32-gcc.exe

Jutro mam kolosa więc prosze o pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Nie. W tej kwestii procesor nie ma znaczenia. Znaczenie ma architektura systemu operacyjnego (32bit lub 64bit) oraz architektura używanego oprogramowania. System 32 bitowy nie może uruchamiać programów 64bitowych.

Czy jesteś pewien, że PyCharm obsługuje C++?
Błąd sugeruje, że nie masz zainstalowanego interpretera pythona.

Z tego co wiem narzędziem do programowania w C++ od firmy JetBrains jest środowisko CLion

A propos CodeBlocksa: Wejdź do katalogu C:\MinGW\bin i zobacz czy masz plik mingw32-gcc.exe. Jeżeli tak to spróbuj uruchomić go z konsoli.

Otwórz program "Wiersz polecenia" i wpisz w okienku komendę "C:\MinGW\bin\mingw32-gcc.exe"
komentarz 7 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Czy jesteś pewien, że PyCharm obsługuje C++?

Można mieć mętlik w głowie dzień przed kolosem, ale że aż taki :D

komentarz 7 listopada 2020 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Jeżeli chodzi o PyCharm to wiadomo że Python ale on też nie działa
Codeblocks to chodzi o  język C

dzięki za wskazówki
komentarz 7 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
CLion, Visual Studio lub Visual Studio Code, ale pewnie i stary dobry CodeBlocks wystarczy. + cała masa edytorów (z odpowiednimi wtyczkami).
2
komentarz 7 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Zapomniałem napisać:
- Linux jest systemem dużo bardziej przyjaznym dla programistów, podczas instalacji programów z systemowych repozytoriów instalowane są wszystkie zależności. Pamiętaj, że zawsze możesz używać maszyny wirtualnej z Linuxem lub specjalnego Linuxa wewnątrz Windowsa (WSL - Windows Susbsystem for Linux).
- W internecie jest dużo stron oferujących kompilatory online (np https://www.onlinegdb.com/online_c_compiler)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,611 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...