• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ParrotOS podłączenie monitora do laptopa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
165 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Witam,

Zainstalowałem jakiś czas temu Parrot OS na laptopie jako dual boot, podłączony monitor na win10 działa normalnie i jest wykrywany. Natomiast na Linuxie nawet go nie wykrywa, w opcjach display widać jednynie ekran laptopa jako jedyny ekran. Miał ktoś z was taki problem albo wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki.
komentarz 7 listopada 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Dałem +1 za wybór dystrybucji.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Spróbuj rozwiązania stąd -> link

Założyłem, że masz laptopa z chipsetem nvidii. Na przyszłość podawaj więcej informacji.

komentarz 7 listopada 2020 przez MOON0016 Obywatel (1,470 p.)
Rzeczywiście mam karte nvidii. Moja specyfikacja to:

i7 7700hq

gtx 1060 6gb

8gb ram ddr4

Teraz zobaczyłem, że w zakładce system nie mam wpisane gtx 1060 tylko zintegrowaną intela.

Release 4.10 64-bit

Kernel Linux 5.8.0-2parrot1-amd64 x86_64

MATE 1.24.1

Intel® Core™ i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz × 8

Mesa Intel® HD Graphics 630 (KBL GT2)

Próbowałem rozwiązań z linku, który wysłałeś jednak żadne nie zadziałało. W folderze /lib/modprobe.d nie mam pliku, który powinienem edytować. Również terminal informuje po wpisaniu nvidia-settings, że nie znaleziono takiej komendy.

Pamiętam, że na Ubuntu była komenda pm-powersave true/false, jest na Parrot odpowiednik tej komendy?
komentarz 7 listopada 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

jest na Parrot odpowiednik tej komendy?

Spróbuj zainstalować pm-utils.

Również terminal informuje po wpisaniu nvidia-settings, że nie znaleziono takiej komendy.

Zatem zainstaluj pakiet nvidia-settings.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez arkopolo Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez daniel2k Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 617 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...