• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portfolio do oceny

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
908 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Hejka, zrobiłem portfolio, jeszcze w internecie nie wisi, chciałbym was zapytać co sądzicie na jego temat.

                                        Oto one                                         

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
wybrane 14 lutego 2016 przez Eimens
 
Najlepsza
Patryk, logo jest świetne. Do layoutów musisz się jeszcze przyuczyć - obejrzyj te filmiki co Ci podsyłałem.
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Chcę się oderwać od rutyny :)

Już 1/2 za mną :3


Co prawda to prawda, dużo muszę się nauczyć. 

komentarz 17 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
To widzę nie próżnujesz, tak trzymać! :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No Arek mi narobił smaka na JS :) i chyba jak pokończę projekty to biorę się za naukę! ;)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Hubert, mógłbyś podesłać te filmiki ? A nóż czegoś ciekawego się dowiem ;)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Sprawdź pocztę ;)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=f_ppxRNKL_o prosze bardzo :) 2 część jest na stronie Adriana.

+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
edycja 17 sierpnia 2015 przez Schizohatter

Pokaż to online, będzie wygodniej się oceniało (:hovery, linki, itd.), no i zostaniesz zmasakrowany za HTML.

Na tę chwilę:

  1. Wywal podkreślenia dla "umiejętności". W zamian możesz dodać progressbary, czy coś w ten deseń;
  2. Zwiększ odstęp tekstu od podkreślenia;
  3. Dodaj padding do pól w formularzu;
  4. Wyjustuj długi tekst i ustaw line-height na przynajmniej 1.4/1.5 - tym bardziej, że masz miejsce;
  5. Zapełnij miejsce przy "umiejętnościach" lub usuń pustą przestrzeń;
  6. Wyrównaj wszystko, co nie jest wyrównane (zakładam, że to tylko wina byle-jak zrobionego projektu, ale na wszelki wypadek się upewniam);
  7. Ustaw taki sam krój czcionki dla textarea i zwiększ liczbę wierszy nim;
  8. Dodaj stopkę;
  9. Czy kolor tła w nagłówku to ten sam kolor, który użyłeś do obramowań i podkreśleń? Mogłyby mieć ten sam odcień;
  10. Spraw, aby ikonki social były wyraźniejsze. 5 razy oglądałem ten layout i za szóstym razem dopiero je zauważyłem;
  11. Napisz do "nas", skontaktuj się z "nami"? Toż Ty chyba jesteś sam, prawda?
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Jutro będzie na serwerze wszystko działało :) więc proszę o cierpliwość.
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Edytowałem wpis. Nie pomyślałem na początku o tym, żeby spróbować otworzyć osobno twój obrazek.
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

No trafne uwagi, jutro będzie wszystko poprawione, dopięte na ostatni guzik i będzie do oglądania online. :) 

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Skąd moda na te progressbary? Że niby jak się je oblicza?

"HTML 90%, PHP 85%, Graphics 95%"

Może i ładnie wygląda ale według mnie jest to głupie. Jedyne co wywnioskowałbym z danych powyżej, to fakt, że lepiej nie zamawiać u tej firmy skryptów php-a. Pamiętam, że jako dziecko lubiłem bawić się w takie pseudo-porcentowanie z danymi branymi 'z kosmosu'.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Można w całkiem prosty sposób je wyliczyć - na podstawie rozmów z bardziej doświadczonymi programistami, dokumentacji itd. można stworzyć listę "umiejętności", następnie odfajkować to, co się umie i w taki oto sposób wychodzi liczba procentowa.

Podałem progressbar jako zamiennik dla podkreślnika, ponieważ on tam wybitnie nie pasuje, a widać, że w jakiś sposób kolega chce zaprezentować swoje umiejętności. Wstawienie ikonek to trochę mało, nie uważasz?

Poza tym nie tyle wartość procentowa odzwierciedla umiejętności, ale stosunek liczb procentowych przy poszczególnych umiejętnościach dobrze prezentuje, kto się czym zajmuje. Np. HTML 100%, CSS 100%, PHP 20% powie Ci, że ktoś siedzi we frontendzie, a jako PHP jest w stanie napisać tylko proste skrypty. Proste.

Tylko czy tak naprawdę Andrzej czy Janusz rozumieją, co to jest HTML/CSS/PHP? Swoje umiejętności trzeba przedstawić w bardziej wymierny sposób, niż za pomocą skrótów.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Oczywiście, nie kwestionuję Twojego pomysłu na zagospodarowanie terenu, że się tak wyrażę.

Rzuciłem tylko luźną myśl na temat samych progressbarów.

Pozdrawiam.

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Też te progresbary moim zdaniem bez sensu tylko zniechęca klienta :) po drugie 100% do czego się odnosi ?

 

jak widziałem co można za pomocą Css'a to na portfolio wpisał bym max 40%-60% to nikt strony nie zamówi -,-
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
To może zamiast progressbarów pokazujących umiejętności, to progressbary (np. kołowe) pokazujące ilość wykonanych projektów w danej technologii.
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No coś takiego ma sens :)
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Już dzwonię zamawiać stronę :D Nie no żarcik, ale strona miła dla oka i myślę, że powinna zachęcić potencjalnych klientów :)  Ja się zbytnio  na webmasterce nie znam, ale jak dla mnie w porządku :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
A tło pod logo?
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tło moim zdaniem jest ok i pasuje do "wystroju" :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No, lubię ciemne kolory :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja też, jasne kolory tak za bardzo "rażą w oczy" według mnie :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Ciemnych stron jest dość mało, i dlatego je wybrałem i też właśnie to że biały razi w oczy :)
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Wg mnie niektóre elementy były odrobinę krzywo. Zrobiłem własną wersję twojego szablonu:

Co o niej sądzisz? wink

komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
"o mnie"

"Umiejętności"

"Kontakt"

Ma ustawiony margin-left; 50px;

więc nie ma się co sugerować, wszystko prościutko poustawiane :3

pod Html, Css, Tylko czysty kod będzie krótki text. :p
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Layout całkiem spoko, ale...

Menu nie jest wyrównane na środku strony [Pewnie masz padding-right w "Kontakt"],

Musisz wybrać czy nagłówki [O mnie, Kontakt], mają mieć padding-left czy nie. Nagłównek "O mnie" tego nie ma, a "kontakt" oraz "umiejętności" za to już ma. Taki mały szczegół, ale ja po zobaczeniu strony od razu na niego zwróciłem na niego uwage
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Menu jest proste, może jest takie wrażenie bo logo jest jakieś nieproporcjonalne :)

Menu jest w ol a ono ma margin: 0 auto; długości klawiszy ustawione po 150px; więc centrowanie jest na 100% dobre, postaram się jakoś ten efekt zneutralizować :p
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Menu nie jest wyśrodkowanie, Do lewej strony ma 203px [Pierwsza opcja] odległości, a od prawej 218px. Oczywiście na zdjęciu.
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Ten zielony navbar się trochę gryzie. Menu wygląda jakby było źle wycentrowane względem loga.

Poza tym jest super! Robiłeś stronę na jakimś frameworku, czy wszystko od zera?
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Sam od zera, kilka elementów wcześniej sb przygotowałem: 

możesz je znaleźć tutaj.

komentarz 17 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Widziałem twój profil na codepen.io już :) Całkiem ciekawe żeczy robisz w CSS :)

Pacman z ponad 500 liniami kodu CSS rozwalił system :)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No niedługo bedą fajne efekty 3D i poduczę się SCSS'a i  SASS'a  ;)
komentarz 17 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Czekam! Widzę, że idziesz bardziej pod front end yes

komentarz 17 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No na razie tak :) zobaczymy jak to tam wszystko będzie.
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
wywal ten zielony kolor nie pasuje :x border type dash jest brzydki ;/ lepiej uzyc solid :) tekst umiejetnosci powinen byc wysrodkowany czy mi sie wydaje ale menu tez nie jest wysrodkowany
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Menu jest wyśrodkowane :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

ZAPRASZAM 

 

http://patyl.pl/

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Nasze projekty przez hskrzypczak98 Nowicjusz (120 p.)
+5 głosów
4 odpowiedzi 649 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mikwas Początkujący (290 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,816 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...