• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konto studenckie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 8 października 2020 w Offtop przez kamgzd Początkujący (250 p.)
Czy warto jest zakładać sobie konto studenckie? Jeśli tak to w jakim konkretnie banku?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 października 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
edycja 8 października 2020 przez imklau

Co masz na myśli mówiąc konto studenckie? Chodzi o zwykłe konto ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) w banku? I chodzi o sytuację w której tak czy inaczej chcesz założyć konto ale nie wiesz czy studenckie czy zwykłe?

 

Z doświadczenia wiem, że banki mają lepsze oferty jeśli chodzi o ludzi młodych (tych takich do 26 roku życia). Często jest wtedy konto + karta dosłownie za darmo (banki lubią sobie pisać, że konto za 0zł, ale gdzieś tam małym druczkiem często jest, że musisz wykonać transakcje na minimum 300zł miesięcznie, albo minimum 3 różne transakcje, a jeśli się nie uda to wjeżdża opłata 5zł/mies za kartę). Jeśli chodzi o konta studenckie lub takie do 26 roku życia (nie zawsze musisz być studentem chodzi o Twój wiek) to często takie zapiski są pomijane i przez możesz cieszyć się kontem za 0zł. Jeśli jest taka oferta na rynku aktualnie to moim zdaniem warto :) Czasami dodatkowo są fajne promocje, więc można założyć konto i zgarnąć np 200zł przy okazji xd

Swoją drogą przy okazji mogę pochwalić Nest Bank. Mam tam zwykłe konto od 8 lat, chyba jedyne na rynku za darmo bez względu na to czy wykonuje się jakieś transakcje czy nie (i przelewy natychmiastowe za 1zł, a wszędzie są po 5zł). Nie wiem jak oni to robią, ale serio polecam :)

Przejrzyj sobie rankingi różnych kont (najlepiej kilka rankingów, bo bazowanie na jednym to trochę za mało), np:

Myślę, że jest w czym wybierać :)

0 głosów
odpowiedź 17 października 2020 przez Pooki Obywatel (1,500 p.)

Jestem Studentem i od dwóch lat używam konta dla młodych w mBanku. Jestem z niego bardzo zadowolony. Głównie z aplikacji mobilnej, która jest bardzo prosta w obsłudze i pomaga zarządzać swoimi wydatkami co jak wszyscy wiemy dla studenta jest bardzo ważne. Ponad to mBank ma bardzo fajny system "skarbonki" a dokładniej "celu". Chodzi o to, że możemy założyć sobie cel na jaki chcemy uzbierać pieniądze i po podaniu potrzebnej kwoty oraz sposobu zbierania na niego (np. zaokrąglanie płatności do pełnej kwoty) mBank przy każdej płatności kartą będzie odkładał daną sumę na ten cel. Pozwala to serio zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Dwa lata temu zapoznawałem się z ofertą banków i wybrałem mBank, po dwóch latach znowu bym ich wybrał.

Przesyłam link do konta: https://www.mbank.pl/indywidualny/m/i-mozesz-wiecej/

Pozdrawiam smiley

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 271 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Offtop przez kamgzd Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2023 w Offtop przez michal568 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 27 października 2021 w Offtop przez toko Dyskutant (7,670 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...