• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwa publiczne adresy ipv4 na 1 pc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 8 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
Część,

Postaram się to zobrazować:

Mam internet przez kabel i wifi ( od innego dostawcy ) mają one różne IP zewnętrzne ( publiczne ) mam 2 interfejsy sieciowe od LAN-u i od wi-fi.

 

Chciałbym uzyskać taki efekt że jestem połączony z tymi dwoma sieciami w tym samym czasie ( to wiem że jest wykonalne ) i włączać np jakiś program z internetem od LAN-u a inny program już z wi-fi ( czyli jeden program korzysta z internetu przez kabel a drugi włączony program przez wi-fi )

 

Wiem że można to zrobić np. Przez virtual boxa.

 

Ale czy jest możliwość zrobienia tego co opisałem ?

 

System: windows 10

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 października 2020 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Cześć,

Jak znasz adres IP hosta do którego będą się łączyć te aplikacje to możesz pokierować odpowiednio ruch przez dopisanie statycznych tras do routingu w Windowsie.
komentarz 9 października 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
Poznać adres hosta nie jest trudno to akurat chyba wie większość wystarczy np. Wpisać w przeglądarce moje IP ( jeśli o to ci chodzi ).

Nie jestem pewnien czy do końca zrozumiałeś co mam na myśli, zobrazuje to precyzyjnej:

 

Mam włączona grę która jest grą online oczywiste jest że jeśli ja włączę do automatycznie połączy się z siecią która jestem połączony w windowsie ( w moim przypadku połączenie LAN)

Teraz chce włączyć 2 grę ale tak aby połączyła się z karta sieciowa wi-fi, ale gdy włączam kolejna ( to oczywiste ) to kolejna włączona gra dalej uruchamia się w tej " głównej sieci " ( czyli z LAN, mimo tego że jestem połączony w tym samym czasie z LAN i Wi-Fi )

 

Jak mogę "kontrolować" to z którą siecią ma połączyć się uruchomiana aplikacja/program ?

 

Dzięki za pomoc !
komentarz 9 października 2020 przez niezalogowany

No to Ci właśnie napisał. Musi wiedzieć z jakimi serwerami łączą się określone gry i potem w ustawieniach routingu wyznaczasz jaka gra przez jaki interfejs ma przekierować ruch.

Windows sam też zarządza ruchem, ale czy akurat jest na tyle mądry żeby dwie gry puścić przez dwa różne interfejsu to raczej wątpię.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,598 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysztof Ciborowski Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez celyt Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...