• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Winapi a Dirext X 11

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2015 w C i C++ przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, szukam i szukam ciągle swojego miejsca w programowaniu, bo samemu trudno też zacząć troche gamedeveloperke bez grafika, postanowiłem więc troszkę przystopować.Unreal Engine już nauczyłem się ku zdziwieniu mojemu dosyć tak żeby stworzyć grę opartą na questach, ale bez grafika nędznie :D Cóż wracając bo zboczyłęm, czy Direct X w pełni jest oparty na WinApi ? Zainteresowała mnie ta biblioteka graficzna, ponieważ nie jest trudna, i w dodatku poradniki do WinApi są po polsku. Lecz nie tylko, więc moim pytaniem jest - Czy warto pierw przejść kurs WinApi po czym rozpocząć ostrą i niesamowitą przygotę z directX czy lepiej odrazu rozpocząć tą oto przygode

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
wybrane 16 sierpnia 2015 przez Adrian1999
 
Najlepsza

Rola WinApi w aplikacjach 3D pod systemem Windows ogranicza się do utworzenia pustego okna w którym umieścimy scenę 3D, czy to biblioteki DirectX, czy np. OpenGL. Ewentualnie może służyć do komunikacji użytkownik-komputer, przechwytując sygnały wprowadzane przez użytkownika przesyłane do programu. Pakiet DirectX SDK z tego co wiem posiada takowe funkcje. Za resztę odpowiada już dana biblioteka 3D - manipulacje werteksami figur, oświetlenie, przekształcenia itd.

Znając podstawy WinApi wprowadzenie do umieszczenie sceny w oknie zajmie Ci około 15 minut, ale zaawansowane funkcje tej biblioteki, które nie są niskopoziomowym interfejsem systemu, który pozwala na dostęp do procesu etc. to strata czasu - jeśli planujesz pisać aplikacje okienkowe pod Windows, to przejdź na język C#. 

Reasumując, podstawy WinApi mogą Ci się przydać, ale na dłuższą metę nie warto - wiem, bo była to moja pierwsza biblioteka pozwalająca pisac GUI i troszeczkę żałuję, ponieważ jest to przestarzała technologia.

A i jeszcze taki link ode mnie - kurs DirectX od Microsoft Virtual Academy. Nie korzystałem z niego, ale wydaje mi się, że jest na wysokim poziomie. Jedyną wadą może być język angielski.

Pozdrawiam i powodzenia! ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 562 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 226 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w C i C++ przez Tawka Nowicjusz (200 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...