• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ i c# a winapi?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
560 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Siemka. Mam pytanie. Bo z tego co wiem to c++ nie jest dobry do WinApi Ale jakby tak połączyć te 2 języki?

Chodzi mi o to żeby zrobić projekt c# okienkowego w visual studio 17 i tam zrobić menu i zrobić plik cpp i h i np w cpp zrobić jakieś funkcje w c++  podpiąć je pod .h i plik h podpiąć pod c#? Mam nadzieje że rozumiecie i moje pytanie brzmi czy takie coś jest z sensem i możliwe, Nie mam mnie teraz w domu i muszę to wiedzieć

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Dać się pewnie da, pytanie raczej po co? Jeśli znasz C++ to z C# sobie poradzisz, możesz tylko w C# napisać aplikację, którą potrzebujesz...
komentarz 31 maja 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
ej słyszałem że pod c# da się podpiąć dll z c++ i z tej dll wyciągnąć funkcje i podpiąć pod projekt z c#. Wiesz może jak to zrobić bo ja ni
komentarz 31 maja 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie znam C#, ale tu masz przykłady wywoływania funkcji C zaimportowanej z DLL-ki: -> link

 

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Bo z tego co wiem to c++ nie jest dobry do WinApi

Bzdura. WinAPI to interfejs napisany w C, więc można go używać także pisząc w C++. Inną sprawą jest to, czy to API jest wygodne w pisaniu aplikacji okienkowych. IMO nie, tym bardziej, że dla C++ są inne biblioteki/frameworki w pełni obiektowe.

 

Jeśli chodzi o łączenie C++ i C#, to Microsoft wymyślił hybrydę obu języków -  C++/CLI. Być może to jest to, czego szukasz.

komentarz 31 maja 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
winapi nie nadaje się pod c++ według mnie to bez sensu jeśli mowa o visual studio 2017.

a cli jak używam mam w ciulllllllllllll błędów. z podglądem itd także wole nauczyć sie c# i mieć wszystko z głowy.
komentarz 31 maja 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A co Visual Studio 2017 oferuje dla C++, poza MFC, w tej kwestii, że tak twierdzisz?
komentarz 31 maja 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Koleś daj mi spokój ja zadałem pytanie a nie jakąś rozmowę na temat vs17
komentarz 31 maja 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Haha, no i dostałeś ode mnie dwie odpowiedzi.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2020 w C i C++ przez disaster Bywalec (2,120 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 27 września 2017 w C i C++ przez denzeloff Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...