• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przejscie na C# .NET Core ze Spring Boota.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
105 wizyt
pytanie zadane 13 września 2020 w C# przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Witam. W Spring Boocie jest coś takiego jak @GetMapping, @PostMapping itd. Jak w .NET Core wykonać jakąś metode na żądanie GET lub POST?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 września 2020 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
Nad akcją kontrolera można skorzystać z HttpMethodsAttribute np [HttpGet] lub [HttpPost] lub innych.
komentarz 13 września 2020 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)

Zrobiłem coś takiego:

using Microsoft.AspNetCore.Mvc;

namespace WebApp1
{
    public class HomeController : Controller
    {
        [HttpGet]
        public IActionResult Index()
        {
            return View();
        }
    }
}

Strona .cshtml:

@model object

@{
    Layout = null;
}

<!DOCTYPE html>

<html lang="pl">
<head>
    <title>title</title>
</head>
<body>
<div>
      
</div>
</body>
</html>

Jak mam w [HttpGet] określić konkretne mapowanie? Np. dla "/home". Pierwszy argument HttpGet() to template, pewnie chodzi o strone, ale po co tą strone podawać skoro ją zwracam, drugi  to jakiś name, ale czego, to też nie wiem, a trzeci to order. tu już w ogóle mi szczena opadła :D

komentarz 13 września 2020 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
Pierwszy parametr template to ścieżka routingu, czyli np. dla adresu home zapisujesz [HttpGet("/home")]
komentarz 13 września 2020 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)

Aha. Ok, dzięki :)! Dodałem do .cshtml jeszcze @page i śmiga! Mam jedno pytanie już nie związane z tematem, wiesz może dlaczego w Visual Studio Code IntelliSense nie do końca działa jak bym chciał? Kiedy chcę dziedziczyć po Controller, to nie wyskakuje mi taka opcja. Dopiero gdy dodam 

using Microsoft.AspNetCore.Mvc;

To wyskakuje taka opcja. Da się to jakoś zmienić?

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 600 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w C# przez Nascisz Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 423 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w C# przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...