• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# 8.0 / 9.0 oraz ASP.net Core 5.0+ - kursy i książki, itp..

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
550 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Chciałem zapytać co polecacie, jeśli chodzi o:

- kursy (video) lub bardziej rozbudowane tutoriale,

- książki - angielskojęzyczne lub tłumaczone,

- repozytoria GH / BB warte śledzenia, z dobrze, profesjonalnie napisanym kodem.

do:

- C# 8.0 lub 9.0 - głównie pod kątem programowania w ASP.net Core

- ASP.net Core 5.0 - głównie interesuje mnie REST API.

 

Z C# miałem styczność kilka lat temu (wersja chyba 4-5), więc chciałbym poznać nowości ostatnich kilku wersji, przypomnieć sobie podstawy i ogólnie poznać "modern C sharp". Na Helionie są dwię książki do C# 8.0:

1000+ stronicowa "pigułka":

https://helion.pl/ksiazki/c-8-0-w-pigulce-joseph-albahari-eric-johannsen,c8wpig.htm#format/d

oraz "dla praktyków":

https://helion.pl/ksiazki/c-8-0-kompletny-przewodnik-dla-praktykow-wydanie-vii-mark-michaelis,c8kpp7.htm#format/d

Do współczesnego ASP.net Core (v. 5.0) znalazłem kurs Jakuba Kozery na Udemy + kilka angielskojęzycznych, chyba najlepszy Neil'sa Cummings'a.

Co polecacie? Czym się zainteresować?

Dzięki!
1
komentarz 30 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A dokumentacja? Za darmo i do tego najbardziej aktualne źródło :)
komentarz 30 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Cholera nie pomyślałem o tym :D Ale masz rację, że to dobry kierunek, zajrzałem do docsów - są wystarczające.
komentarz 30 czerwca 2021 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

@JakSky,

Jakie to było błyskotliwe. Skoro, traktujesz dokumentację jako substytut książki, kursu, to powiedz mi proszę jak tłumaczysz popyt na te drugie? Dlaczego ludzie płacą za materiały skoro dokumentacja jest za darmo? smiley

komentarz 30 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
W sumie JakSky ma rację, bo akurat docsy Microsftu (te w oryginale) są więcej niż OK.
komentarz 30 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@DarthMazut, przeczytałem 6 książek na temat C#. Żadna nie omówiła wszystkich tematów. Część była tłumaczona i czytało się to bardzo ciężko-jeden wielki bełkot. Do tego często piszą te książki specjaliści, którzy posługują się specjalistycznym i mało zrozumiałym językiem dla początkujących. Książki są ok, ale gdy poruszają jakieś specjalistyczne i mało znane tematy. Np o architekturze czy o zabezpieczeniach. A takie podstawy można znaleźć za darmo w internecie.

komentarz 1 lipca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Ostatecznie kupiłem książkę z rowerem na okładce. A co do ASP.net Core będe się posiłkował docsami MS, bo tylko one są aktualne i za free.

Jeszcze pytanko o dobre repozytoria z których warto brać przykład w temacie ASP.net - coś polecicie?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 30 października 2019 w C# przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2020 w C# przez krzysiu7550 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...