• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
627 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Jest tu może ktoś to zdawał/zdał maturę rozszerzoną z informatyki? Jeśli tak to proszę powiedzieć jak sie do takowej matury przygotować? Będę w tym roku zdawał takową maturę i nie wiem z czego się najlepiej jest przygotowywać? Jakieś konkretne książki czy kursy? Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Naucz się algorytmów - Euklides, rozszerzony Euklides, wszystkie najważniejsze sortowania itd tak żebyś umiał je zaklepać w pseudokodzie / dowolnym przez siebie wybranym języku programowania (C/C++/Pascal). Na maturze dużo jest z algorytmów.
komentarz 16 sierpnia 2015 przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Dobra :) Możesz polecić jakąś konkretną stronę, albo książkę?
komentarz 16 sierpnia 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Ta strona jest dobra jeżeli chodzi o algorytmy:

http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Sznurek11 Obywatel (1,000 p.)
Super :) Wielkie dzięki, a coś z teorii mógłbyś jeszcze polecić?
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Przygotuj się z podstawowych algorytmów sortowania, drzew binarnych, systemów liczbowych, trochę SQL oraz nie zapomnij o Excelu i Word w sumie 3/4 matury z infy to był w moim przypadku Excel, mam tylko taką cichą nadzieje, że teraz ta matura z infy to na prawdę infa, a nie klepanie formułek księgowego w Excelu.
komentarz 13 maja 2016 przez gsharp Początkujący (280 p.)
Skoro piszesz o drzewach binarnych, to wystarczy znać teorię drzew, czy są zadania aby je napisać w c++ ?
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez En1CeKa Nowicjusz (190 p.)
Ja zdawałem mature z informatyki w tym roku i o ile mi wiadomo to teraz się zdaję tylko rozszerzoną.

I prawda jest taka, że jeśli chodzi o twoją przyszłość, to nie ma ona najmniejszego znaczenia, ponieważ ludzie na politechnikach e.t.c zdają sobie sprawę jaki jest poziom nauczania informatyki w liceach, a jest to bardzo niski poziom w większości. Z tego co słyszałem to głównym czynninkiem dostania się na studia informatyczne jest matematyka, a juz na studiach sie nauczysz informatyki.

Ja przykładowo miałem nauczyciela starej daty, który tak naprawde nic nie ogarniał, więc całkowicie olałem naukę.

I poszedłem na tą mature z nastawieniem typu "YOLO" i zdałem bez wiekszych problemów.

Więc nie masz się co martwić, powodzenia.
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Obi Początkujący (260 p.)
Witaj. Ja zdawałem maturę z informatyki rozszerzonej, powiem Ci szczerze, że słabo zdałem, bo piszę wolno i lubię sie nad kodem zastanawiać. Robiłem tylko zadania z programowania, a na jężyk wybrałem Pascal. Mi poszło kiepsko, miałem tylko 20%. Nie jest problem w tym że te zadania są jakieś super trudne, tylko w tym, że trzeba umieć składnie i niektóre zachowania na pamięć, tak aby wyrobić sie w czasie. Mogłem zdawać podstawę, a tak to nie dostałem się na wymarzone studia. Moim zdaniem - nie opłaca się, chyba że na prawdę szybko działasz i myślisz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor515 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 826 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...