• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proszenie o podwyzke a zmiana pracy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
343 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Czesc. Pracuje w mojej firmie od roku. Mam podpisana lojalke do maja 2021. Problem w tym ze chce zarabiac wiecej. W tym momencie zarabiam 7k miesiecznie. Ale na LinkedIn dostaje oferty od 9-18k. Wiem ze z 4 latami doswiadczenia 18k nie dostane ale chce miec chociaz te 12k na miesiac (Plan na wyprowadzke na 2 koniec swiata, slub, dzieci, itd...). Moja obecna firma dostaje jakis budzet na podwyzki na miesiac na caly dzial i musza te pieniadze rozlozyc miedzy wszystkich w dziale. Wiec watpie ze 1x w roku dostane skok z 7 na 12k (Chyba ze awans na seniora ale na to raczej za wczesnie po 3 latach doswiadczenia). Teraz moje pytanie brzmi. Czy powinienem pytac o podwyzke wczesniej i poinformowac pracodawce o moich planach? Czy po prostu poszukac i dac te 3mce wypowiedzenia? Pracuje w corpo wiec zadnego podciagania poza standardowa procedura nie bedzie. Chce uniknac sytuacji w ktorej "groze" pracodawcy odejsciem, wiec myslalem porozmawiac z przelozonym i powiedziec ze potrzebuje wiecej, dostaje lepsze oferty i ze chcialbym tu zostac ale bede zmuszony odejsc jezeli nie dostane wiecej. Z tym ze wiecej to tutaj prawie 2x podwyzki.

Jak byscie to rozwiazali?
komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

@manjaro,

Owszem. Podpisujac mi pasowalo. Wczeniej zarabialem 1.4k miesiecznie na czarno u kumpla, wiec 7k bylo dla mnie darem z Nieba. Podpisalem lojalke na 2 lata, i nie zamierzam jej zrywac. Pytam po prostu jak rozwiazac problem.

komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

@Noemi,

To nie tak ze uwazam ze zasluguje na hajs bo mam plany. Potrzebuje hajsu zeby te plany spelnic. Pytam jak najlepiej bedzie dojsc do momentu w ktorych mam to zrobic. Tez nie wydaje mi sie zebym mogl dostac podwyzke prawie 100%, ale juz nie o takich rzeczach slyszalem przy zmianie pracy przez ludzi. Wiem tez ze po z 3 latami doswiadczenia, na tle miedzynarodowego corpo raczej duzo nie znacze, dlatego zastanawiam sie jak to najlepiej rozwiazac. Stad moje pytanie ;)

komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

@Bantu,

Niestety moj obecny pracodawce nie daje wgl opcji B2B. Taka polityka. Myslalem tez o B2B wlasnie, ale nie wiem, stad tez moje pytanie o porade

komentarz 26 sierpnia 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@Alex.Ironside,

wiesz dla mnie to jest to samo jak rozwód z żoną bo "znalazłem lepszą"

7k to są dobre pieniądze. Proponuje poczekać aż skończy się termin umowy i wtedy iść negocjować. No ale to Twoja decyzja.

1
komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
No to ma najwiecej chyba sensu. Poczekac az sie lojalka skonczy chociaz

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2020 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Nie wspominaj o tych ofertach
Wspomnij że chciałbyś więcej ze względu na większe doświadczenie, wydajność i inne takie
Jak sie zgodzą to fajnie, a jak nie to dopiero wtedy zacznij cokolwiek wspominać o innych firmach

W taki sposób unikniesz wrażenia "dawajcie kase albo uciekne do konkurencji"
komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ma sens.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2020 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Jeśli masz podpisaną lojalkę, to chyba Ci się nie opłaca zrywać umowy. Wszystko zależy, jaka jest w umowie kara za jej zerwanie. W ogóle to zarabiasz za mało, choć wielu się ze mną nie zgodzi. Stawka 6k zł netto, to po 1. roku doświadczenia. Wielu programistów boi się negocjować, zupełnie niepotrzebnie. Przy 4 latach doświadczenia to Twoja stawka raczej powinna oscylować >15k zł brutto na UoP.

No i chyba najważniejsza rzecz. Piszesz, że dostajesz oferty. Ale wielu programistów dostaje oferty z bardziej atrakcyjnymi stawkami niż zarabiają. Firmy prowadzą ciągłą rekrutację, często widełki są też bardzo szerokie, co powinno budzić podejrzenia. Jakoś trzeba zachęcić ludzi, by wysyłali swoje CV i zostawiali do siebie kontakt. Rozwiązaniem jest pójście na rekrutacje i sprawdzenie, czy jakaś firma Cię przyjmie, nawet jak nie zamierzasz zmienić pracy.
2
komentarz 25 sierpnia 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

W ogóle to zarabiasz za mało, choć wielu się ze mną nie zgodzi. Stawka 6k zł netto, to po 1. roku doświadczenia.

rok doświadczenia kompletnie nic nie mówi o umiejętnościach to może dlatego wielu się z Tobą nie zgodzi :)

I moim zdaniem to też przesadzona stawka.

komentarz 25 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@Benek,

Stawka 6k zł netto, to po 1. roku doświadczenia.

+

Przy 4 latach doświadczenia to Twoja stawka raczej powinna oscylować >15k zł brutto na UoP

Te stawki wziąłeś ze swojego doświadczenia, czy skąd?

komentarz 25 sierpnia 2020 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Tak, ze swojego. Przy czym ja w pierwszej pracy wynegocjowałem tyle, ile teraz zarabia autor, więc nie miałem nawet roku doświadczenia. Umiejętności zdobyłem ucząc się po godzinach. Widzę też, że wielu programistów boi się wyjść ze strefy komfortu i często ich sufit to właśnie 1.5x średnia krajowa.
1
komentarz 25 sierpnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Moim zdaniem określanie umiejętności za pomocą lat to błąd. Są tacy ludzie co nic się nie chcą uczyć, a są tacy co uczą się ciągle
komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

@Benek,

Rozwiązaniem jest pójście na rekrutacje i sprawdzenie, czy jakaś firma Cię przyjmie, nawet jak nie zamierzasz zmienić pracy.

To jest chyba najlogiczniejsze wyjscie rzeczywiscie. Co do tego ze sie zgodzilem na te 7k. Zgodzilem sie bo wczesniej pracowalem w firmie kumpla za 1.4k miesiecznie na czarno. 7k wydawalo mi sie czyms niesamowitym wtedy. A pozniej przyszly plany ;)

komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

@Noemi,

Z ciekawosci. Przesadzona w ktora strone?

2
komentarz 27 sierpnia 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

@Alex.Ironside,

Stawka 6k zł netto, to po 1. roku doświadczenia.

Zabrzmiało to zbyt pewnie. Tak jakby dosłownie każdy miał mieć to minimum 6k po roku. Jeśli mam sobie wyobrazić kogoś mającego rok doświadczenia to najprawdopodobniej dalej jest to Junior i dlatego wydaje mi się, że to za dużo.

Jasne, można się upierać że ktoś tam po roku został już Regularem i wtedy to inne stawki wjeżdżają, ale trzeba naprawdę dostawać non stop projekty, które podwyższają Twoje umiejętności + dodatkowo po pracy się douczać, a nie oszukujmy się, raczej ludzie mają też swoje życie poza pracą :)

Wystarczy zerknąć na oferty juniorów (poświęciłam dosłownie 3 minuty na justjoin.it)

 

Podane stawki to albo B2B, albo brutto.

I podkreślę to jeszcze raz, określanie stawki tylko na podstawie lat doświadczenia jest głupie. Ja np od roku przystopowałam z dodatkowym rozwojem, bo chciałam dać sobie więcej luzu, bo też zajęły mnie inne rzeczy, bo zdrowie itd a wiem, że gdybym się przez ten czas postarała to mogłabym jeszcze więcej zarabiać w tym momencie. Ale jakoś ani trochę nie żałuję :)

Zobacz, że już na podstawie takiej decyzji zmienia się stawka każdej osoby, bo kto wie może bym miała + tysiak więcej teraz :D

komentarz 27 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
No rozumiem. Dzieki
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Mogę ci napisać że najwięcej można ukroić tortu (ugrać) przy rozmowie o prace i startując na nowym stanowisku, później podwyżka to 500-1000 zł maksymanie. Chyba ze zmieniasz  stanowisko pracy w obrębie firmy. Czasami można liczyć na premie lub nadgodziny przy których można dorobić. Ale wszystko zależy od pracodawcy i nie w każdej firmie tak musi być jak ja pisze.
komentarz 26 sierpnia 2020 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
No tak

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...