• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oferty pracy PHP a node.js w Polsce, oraz czy to ma sens

Object Storage Arubacloud
+1 głos
337 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam, poświęciłem bardzo dużo czasu na naukę node.js i chciałbym znaleźć w tym pracę, po przeprowadzce do Poznania praktycznie każda oferta dotyczy PHP, znalazłem tylko bardzo niewielką ilość node.js dla seniorów ew. studentów lat, których nie posiadam - nie studiuje.

Istnieje gdzieś w Polsce stanowisko pracy dla juniora z Node.js? Nawet desperacko za biedne 2k miesięcznie, żeby tylko się utrzymać.

Czy zamiast szukania jakiejkolwiek pracy lepiej zacząć tworzyć swoje oprogramowanie i na nim zarabiać w międzyczasie pracując przy pracach niższych lotów (fabryki itd.)?
komentarz 27 kwietnia 2019 przez niezalogowany
no tak, wszyscy uciekli z PHP'a to teraz ofert od groma ;) był hejt, teraz sie zacznie na nowo, wszyscy pójdą w PHP'pa

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 27 kwietnia 2019 przez MrxCI
 
Najlepsza

Skoro znasz dobrze noda to powinienes moim zdaniem móc sobie też poradzić we froncie, także mógłbyś w jakiegoś fulla startować.

Są też apki mobilne w ReactNative... co kto lubi.

Firm troszkę jest i widzę co jakiś czas ogłoszenia. Natomiast skoro 

poświęciłem bardzo dużo czasu na naukę node.js

to zakładam, że masz chociaż kilka jakiś średniej wielkości apek więc masz co pokazać także fakt, że nie masz studiow nie ma tu nic do rzeczy. Wiele osób po studiach nie potrafi często zrobić podstawowych rzeczy, piszą czasami, że znają pierdylion języków a jak przychodzi do rozmowy to okazuje się, że w sumie znają tylko składnię, a i to na poziomie podstawowym... Całkiem niedawno trafiłem na osobę, która pisała, że zna dobrze Kotlina a nie wiedziała nawet co to infix function czy data class... ej no serio? Znamy język i nie znamy podstaw :) ?

Także nie łam się, wystaw gdzieś swoje apki, daj jakieś linki w CV, pokaż np. kod na GH czy innym repo i zawsze możesz poprosić o zadanko testowe, gdzie wykażesz się, że faktycznie umiesz pisac w node. Zresztą moim zdaniem trochę źle podchodzisz do tematu... nie nastawiaj się tak na maxa na node i tylko node... ja też jeszcze jakiś czas temu jak miałem coś podziałać w mobilkach to moja pierwsza myśl ReactNative, a dla desktopu Electron... w pewnym momencie przekonałem się do Kotlina na Android i powiem Ci, że znacznie lepiej jest zawsze dobierać język  technologie do problemów niż trzymać się kurczowo jednego... Dzisiaj piszesz API w node, jutro możesz pisać mobilke w Kotlinie, a za chwilę może zechcesz podziałać w jakimś API w Javie czy PHP... język to tylko narzędzie i nawet u mnie w firmie spotykałem się z opiniami, że np. fakt iż ktoś pisał w pythonie wcale nie przekreśla go jako developera w Kotlinie, czy jak ktoś używał Reacta to wcale nie znaczy, że nie zatrudnimy go jako Angular developera itp. itd...

Liczy się tak naprawdę jak piszesz apki, czy umiesz rozsądnie tworzyć archtekturę, czy umiesz ładnie dzielić kod na sensowne fragmenty, moduły itp. itd.

Także moja rada - smiało pisz CV i wal prosto, że chętnie wykonasz jakieś zadanko PoC i pokażesz co umiesz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Blue Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2020 w JavaScript przez mreo Użytkownik (790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 900 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez PaulinaKacprzak Początkujący (260 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...