• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana słuchwek i niedziałający mikrofon.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
18,295 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Witam. Dziś zmieniłem słuchawki na nowe, konkretnie SPC GEAR VIRO. Dźwięk działa, jednak mikrofon już nie. W starych słuchawkach działał, jednak kiedy podłączyłem te nowe, nie działa również i w starych. Pomyślałem, że popsuło się wejście, więc wpiąłem stare słuchawki do przedniego wejścia. Nie działa. Na nowych mikrofon wpięty do przedniego wejścia również nie działa. Czym to jest spowodowane? Po podłączeniu słuchawek i mikrofonu przez Combo Jack do telefonu działa mikrofon oraz dźwięk. Nie mam jak sprawdzić słuchawek na innym komputerze/laptopie.
komentarz 24 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (253,400 p.)

Próbowałeś?

komentarz 24 sierpnia 2020 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Próbowałem. W obu przypadkach wyświetliło się coś typu "Format dźwięku nie był ustawiony na domyślny". Nic to nie dało ;/.
komentarz 24 sierpnia 2020 przez VBService Ekspert (253,400 p.)

A próbowałeś odinstalować kartę dźwiękową i zainstalować ją jeszcze raz?

Wciskasz: Windows + R i w pole uruchom wpisz: devmgmt.msc + Enter

i restart kompa.

komentarz 24 sierpnia 2020 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Robiłem tak. Naszła mnie teraz myśl, że ten czerwony kabelek od mikrofonu może być uszkodzony, ponieważ gdy do laptopa podepne słuchawki przez Combo Jack to działa i dźwięk i mikrofon. Słuchawki chyba oddam do reklamacji. Jeśli przyślą nowe, i mikrofon nadal nie będzie działać, odezwę się tu jeszcze.
komentarz 20 listopada 2020 przez JakubS___ Nowicjusz (100 p.)
Witam czy twój problem po oddaniu słuchawek został rozwiązany? Bo mam identycznie i nie wiem czy to chodzi o sterowniki czy po prostu wadliwe słuchawki.
komentarz 25 grudnia 2020 przez bobak Nowicjusz (100 p.)
Mam ten sam problem, macie rozwiązanie?
komentarz 26 grudnia 2020 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Mi pomógł zwrot :) Ale jeśli macie te słuchawki, to są do połączenia ze sobą takie dwa kabelki, wydaje się, że nie da się ich połączyć tak "do końca". Sam się na to złapałem, dopiero po jakoś 3h przypadkiem wepchałem to troszkę na siłę, ale przestało mi przerywać dźwięk w słuchawkach. Pewnie żeby mikrofon Wam działał, to też musicie to tak dopchnąć do końca :).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2020 przez norsu123 Nowicjusz (160 p.)
Sprawdź czy w ustawieniach prywatności Windows 10 masz włączony dostęp do mikrofonu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez szali Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 31 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Programista12 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...