• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tani, lekki i cienki laptop

Object Storage Arubacloud
0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Benalder Nowicjusz (230 p.)
Hej,

Szukam cienkiego i lekkiego (do 2kg) laptopa do 1.000zł (ale wolałbym się zmieścić w ok. 600zł).

Mam już jednego potężnego laptopa, ale jego waga (2,8kg) i gabaryty sprawiają, że i tak już obładowany plecak jest zbyt ciężki, a praca na nim w pociągu to koszmar - za mało miejsca na zbyt dużego laptopa.

Chciałbym więc małego mobilnego notebooka (najlepiej 10-13”), możliwie lekkiego (< 2kg) i cienkiego, używany.
Nie musi być demonem prędkości - ważne, żebym mógł go bez problemu zabrać na wykłady, do pociągu czy obejrzeć film z zajęć i wykładów zdalnych.
Zamierzam na nim postawić linuxa, ewentualnie może to być używany MacBook (o ile budżet pozwoli).

Czy macie jakieś sugestie, co powinienem wybrać?
komentarz 19 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
edycja 19 sierpnia 2020 przez reaktywny
Ale cienki w znaczeniu słaby / kiepski? Czy chodzi Tobie o wymiary ? ;)

Polecam, jak Arkadiusz W., rozejrzeć się za sprzętem poleasingowym, kupisz dużo taniej, a dostaniesz sporo więcej.

Co do 10-12" to się dobrze zastanów, bo to są maleństwa i owszem są to mobilne lapki (a w zasadzie netbooki / notebooki), ale pracuje się na tym średnio (mówię o długotrwałej pracy).

Za 1000 możesz mieć w miarę niezłego MacBooka z i5 i 4 GB RAM i 13 cali. Spełni Twoje oczekiwania. IMO to najciekawszy wybór. Natomiast jak chcesz taniej (okolioce 600zł) to pozostaje coś innej firmy (Macbooków na C2D nie polecam). Jest firma ze Szczecina która na aukcjach ma spory wybór Apple-a w okolicach 900-1100 zł (Macbooki PRO!)

https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-pro-8-1-i5-2x2-3ghz-13-3-500gb-fl6-9574063515

https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-pro-8-1-i5-2x2-3ghz-13-3-500gb-fl7-9574075492

https://allegro.pl/oferta/macbook-pro-6-2-a1286-i7-2-6ghz-nvidia-4gb-fl14-9561432298

 

jest też mały i cienki :) AIR z core i5:

https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-air-a1465-i5-3gen-4gb-ram-64gb-ssd-9540040145

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jako mobilną maszynę do pisania i przeglądania internetu polecam Kiano Elegance 13.3 - nie jest to demon prędkości, ale po zmianie systemu z Windows 10 na coś lżejszego (np. Lubuntu) jest spoko.

2
komentarz 19 sierpnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Zmiana systemu na Linuxa to b.db pomysł. Jest sporo ciekawych lekkich dystrybucji.
komentarz 19 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Zmiana na Linuxa była spowodowana głównie tym, że fabrycznie instalowany Windows 10 był zbyt ciężki na specyfikację tego lapka (2 rdzenie i 4GB RAM) oraz po paru tygodniach aktualizacje zapchały większość z kilkunastu GB pamięci. Na Lubuntu - jak na bebechy laptopa - jest płynnie, chociaż bez szaleństw: otwarcie kilku kart YT w FullHD też zapycha lapka. Ale za tę cenę nie było nic lepszego (i nowego), więc nie żałuję zakupu.
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Ja polecam używane/poleasingowe ThinkPady. Znajdziesz masę różnych konfiguracji i modeli na Allegro. Ja mam akurat 14 calowego za około 1000 zł, jestem zadowolony. Ale można bez problemu znaleźć np. 12 calowe, lżejsze i tańsze. Pierwsze co mi wyskoczyło po wyszukiwaniu i całkiem spoko wygląda: https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-x240-i5-4300u-8gb-240-ssd-win10-9477239369 Zależy na jakich parametrach chciałbyś się skupić, ale jak usiądziesz i przejrzysz X ofert to z pewnością znajdziesz coś sensownego. Warto być tylko świadomym, że w używanych z bateriami bywa różnie, co może być istotne jak kupujesz jako sprzęt typowo mobilny.

komentarz 19 sierpnia 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Sam obecnie szukam laptopa dla siebie, czy polecasz tego Thinkpada jako stacje roboczą dwa ekrany uciągnie programowanie i prace biurową ?
1
komentarz 19 sierpnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tego konkretnie to nie mam, więc nie wiem jak działa w praktyce. Ja mam T431s z i5, 8GB RAMu, SSD i daje radę z komfortową pracą jednocześnie w dość ciężkim IDE jak PhpStorm, otwartą przeglądarką i paroma innymi mniejszymi aplikacjami. Wypada mi jednak wspomnieć, że ja nie pracuję na nim na co dzień, a korzystam okazjonalnie - bardziej tak jak pytający mam go do używania czasem mobilnie, mogę więc nie mieć w pełni wiarygodnych odczuć.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,346 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 577 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...