• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Języki na studiach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
zamknięte 15 sierpnia 2020 przez thepstr
Siema,

Sorry że zadaje tyle pytań ale liczę na doświadczenie użytkowników

Po napisaniu matur, jako że moja informatyka w technikym to był żart, nie chciałem isc na studia informatyczne bez żadnej wiedzy, więc zacząłem uczyć się języka python (gdyż z wieku forów przeczytałem że jest najłatwiejszy na początku)

Nie jestem z niego jakiś super ekstra, ale uczę się go już kilka miesięcy i trochę ogarniam

Jednak przeglądając syllabusy okazało się że na studiach głównym językiem jest C++ (zarówno jego podstawy jak i bardziej zaawansowane ćwiczenia)

Wiem że trochę za późno się ocknąłem, ale czy powinienem dalej skupić się na pythonie, czy jednak przestawić się na C++?

Czy te dwa języki są podobne czy raczej "dzięli je przepaść"?
komentarz zamknięcia: Podobne pytania

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
JĘZYK NA strudia to jak wykucie formułek na egzamin, bez znaczenia, czy umiesz coś teraz czy nie i tak wykuć musisz formułki :D
komentarz 15 sierpnia 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Niby tak

Ale jednak trzeba będzie spędzić ponad 60 godzin (wykłady + laboratorium) z danym językiem

I tylko jeśli chodzi o przedmiot "podstawy programowania" a dojdzie jeszcze programowanie obiektowe

(●__●)
komentarz 15 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
to Ty sobie nie zdajesz sprawy jak to wygląda i to nie jest programowanie, to nie jest jak kurs... to są takie basic podstawy że samemu to się przerobi w 2 dni... nie oczekuj nauki programowania od studiów.
obiektowy tak bedziesz miał 1 laborki gdzie Ci powie typ co to obiektowość i tyle ;]
komentarz 15 sierpnia 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Xddd

No akurat serio nwm jak to jest + przez koronawirus niewiem czy studia to nie będzie poprostu kurs online¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

jednak jako że z programowaniem mam do czynienia tak naprawdę od czerwca to dla mnie nawet Basic podstawy czegoś nowego to trochę trzeba pouczyć
komentarz 15 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
boże człowieku to po co zadajesz pytania, jak wiesz lepiej. Pójdziesz, sprawdzisz sam. Ja mowie z tego co miałem na 2 uczelniach :) i 2 kierunkach i tego co masz w wielu postach przez innych, których nawet nie raczyłeś przeczytać.
"xddd" - to też nie jest forum dla dzieci, więc  jak już coś piszesz to jak dorosły w końcu idziesz na studia, nie do przedszkola
komentarz 15 sierpnia 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Ok

Ja nic nie wiem dlatego pytam doświadczonych.

Z programowaniem nie mialem styczności wcześniej dlatego chciałem zwyklej porady, bo może ktoś był w podobnej sytuacji.

Nie chcę robić tu cyrku i sorry jeśli moj komentarz był obrazliwy

I dzięki za odpowiedz
komentarz 15 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@Wiciorny, dlaczego zwracasz się do innego użytkownika bez okazania szacunku? Byłeś już nie raz upominany. Jeśli nie potrafisz opanować emocji, to zrób sobie przerwę, przemyśl co chcesz odpisać i napisz posta kulturalnie. Jeśli czujesz, że nie potrafisz, to po prostu nie odpisuj. Choćby ktoś nie miał racji lub zadawał w Twojej ocenie głupie pytanie, to nie upoważnia Ciebie ani nikogo do tego, aby odpowiadać mniej merytorycznie lub nie okazując szacunku.

"xddd" - to też nie jest forum dla dzieci, więc  jak już coś piszesz to jak dorosły w końcu idziesz na studia, nie do przedszkola

Skąd pomysł, że to forum nie jest dla dzieci? W regulaminie nie ma zapisu odnośnie wieku użytkowników. A, o ile mi wiadomo, spora część użytkowników uczęszcza jeszcze do szkoły, więc nie rozumiem tej uwagi. Poza tym, zarzucasz napisanie "xddd" podczas, gdy sam w swoich wypowiedziach w środku zdania potrafisz napisać jakąś emotkę - więc przydało by się troszkę konsekwencji.

komentarz 15 sierpnia 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Nie nie

To akurat moja wina nie chcę robić syfu z tego forum.

Sorry ,nie  chce zaśmiecać tej strony swoimi komentarzami, bo wiem jak ważne tematy są tu poruszane

Po prostu gdyby ktoś mogl podzielić się doświadczeniami w kwestii uczenia byłbym bardzo wdzięczny.
komentarz 15 sierpnia 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

To akurat moja wina nie chcę robić syfu z tego forum

Dopóki post (pytanie/odpowiedź/komentarz) jest zgodny z regulaminem, to nie tworzy syfu - więc @thepstr nie czuj się tutaj winny. Fakt jednak jest taki, że pytania podobne do Twoich przewijają się na forum często - więc (nie tylko w tym przypadku) warto użyć wyszukiwarki przed zadaniem pytania, bo może jakieś z już istniejących zawiera odpowiedź na Twoje pytanie. Niemniej, od upominania użytkowników, jeśli napisali post niezgodnie z regulaminem, jest w głównej mierze grupa administracyjna forum; ewentualnie każdy użytkownik może zgłosić dany post, jeśli w jego ocenie narusza zasady regulaminu - wtedy ktoś z administracji oceni zgłoszenie i ewentualnie podejmie odpowiednie kroki.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...