• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne AGH

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,242 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez andres13 Nowicjusz (120 p.)
otagowane ponownie 24 lipca 2020 przez andres13
Witam serdecznie, stoję przed dylematem dotyczącym wyboru kierunku studiów na AGH. Myślę o studiach informatycznych jednakże nie wiem na które że tak powiem jestem w stanie się zakwalifikować z powodu tego że matura poszła mi dość średnio, czyli matematyka podstawowa na poziomie ~75% natomiast rozszerzona na poziomie ~60%, najpoważniej myślę nad Informatyką Techniczną, ponieważ najbardziej pokrywa się z moimi "marzeniami" zawodowymi. Jak wygląda nauka na tym kierunku i czy mam szansę na zakwalifikowanie się? Z góry dziękuję za odpowiedź

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Podstawowe pytanie:
- jaki jest twój CEL w życiu, co chcesz robić, kim chcesz być. Czy informatykiem np w szkole, nauczanie, technik taki ( to okej ), czy programista? Jak programista, to uważam, że studia będą w dużej mierze stratą czasu, chyba że sam nie potrafisz się zmusić do nauki i to robić, ale wtedy raczej nie chcesz być programistą.

Studia to dobry dodatek, dla programisty, wiele uczą itd.... ale też nie zawsze i w mojej opini dużo wiecej sam bym się nauczył ;] w tym czasie, ale swoje przeszedłem papier z AGH mam i nic po za tym, do pracy mało Co mi się przydało jako programista,  bo sam głównie nauczyłem się tego co potrzeba.

Czy masz szanse, no sądzę że z takimi wynikami nie masz, ale sprawdź nikt Ci nie zabrania, pisać za rok matury, za dwa znowu... próbowania za rok za dwa....  to już co innego, ale nie opieraj o studia swojej wiedzy do IT :D bo  nikt na studia w IT nie patrzy
komentarz 24 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

jaki jest twój CEL w życiu, co chcesz robić, kim chcesz być. Czy informatykiem np w szkole, nauczanie, technik taki ( to okej ), czy programista? Jak programista, to uważam, że studia będą w dużej mierze stratą czasu, chyba że sam nie potrafisz się zmusić do nauki i to robić, ale wtedy raczej nie chcesz być programistą.

A co jeżeli chce zostać kryptografem? A co jeżeli celuje w algorytmikę? A co jeżeli jego celem jest sztuczna inteligencja? A co jeżeli pracuję ze statystykami? 

komentarz 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
To idzie wtedy na studia statystyki :) nawet może iść w  robotykę mechaniczną bo tam sylabus podobny, a nie  informatyczne studia np.

Dodatkowo jeśli chodzi algorytmikę to tutaj studia matematyka stosowana a nie informatyka  w innych przypadkach :) samemu się może tego nauczyć bez studiów.
Ja mówiłem o studiach w kwestii PROGRAMISTY :). jak chcesz być architektem  to wtedy trzeba mieć wykształcenie wyższe, ale może to być nawet tytuł magistra z czego innego
komentarz 24 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Może na AGH jest węższy zakres wiedzy, odnoszę się do swojej uczelni i wiem, że była poruszana masa tematów, które warto znać, mimo, że nie wykorzystujesz ich na co dzień. Coś jak z RKO, nie korzystasz, ale warto znać.
komentarz 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
dobra, ale kto Ci broni znać te zagadnienia nie studiując? :) Nic nie ogranicza Cię żebyś się sam uczył algorytmiki, matematyki dyskretnej, podstaw logiki matematycznej etc.

Więc ja się zgodzę i tutaj bez dwóch zdań warto znać coś, wiedzieć więcej, ale wcale do tego studia nie są potrzebne o to mi chodzi, chyba  że ktoś sam nie potrafi tak działac, rozwijać się i potrzebuje jakby "odgórnie mieć przymuszenie, może źle to brzmi jak powiem BAT" ale, zmuszonym być zewnętrznie żeby coś zrobić, bo sam nie wie/nie chce zaczać

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 707 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 265 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,299 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...