• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C#/.Net czy Java -> junior,młodszy programista

Object Storage Arubacloud
0 głosów
940 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2020 w C i C++ przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
Witajcie.

Chcę pójść,po skończeniu szkoły do pracy jako młodszy programista/junior w C#/.Net albo Java.Tak zdaje sobie sprawę że trzeba się uczyć,wiedza,język itp,to wiem.Lecz mam pewne wątpliwości,gdzie lepiej będzie mi zacząć jako junior.C# czy Java? Bo jako tako jest pełno ofert co Javy,większe zapotrzebowanie na rynku,przy C# mniej.Co sądzicie gdzie lepiej mi będzie,prościej wejść.

Ja jestem człowiekiem,który raczej woli mieć ustalony plan działania,w sensie X język i jego się trzymać,rozwijać,a wraz potrzebą inne pomocnicze w pracy języki.Na ten moment mam też dylemat C#/.Net czy Java,kwestia ofert pracy i junior,wiadomo.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2020 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
To ne ma znaczenia. uczyłem się Javy , a teraz w C# robię. prosta przesiadka i tyle :) i tak za kilka lat zmienisz język na nowocześniejszy jeśli taki powstanie. bo chyba nie wyobrażasz sobie ze Java będzie taka sama za 40 lat ? :D
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Trzymaj się tego co Ci sprawia przyjemność,  co chcesz robić w przyszłości - poprogramuj 2-3 lata i próbuj
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nikt nie wie jaki będzie rynek za 2-3 lata. Jakbyś mnie zapytał rok temu, wskazałbym pythona. Teraz jednak chyba za dużo ofert na juniorów w pythonie nie ma. Tak na prawdę Java i C# są podobne i myślę, że jeśli będziesz dobry w któryś z tych języków, będziesz mógł aplikować na stanowiska juniorskie w innym języku. Jeśli dobrze umiesz dany język, to nauka innego nie zajmuję dużo czasu,
komentarz 15 lipca 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
No wiadomo,w końcu informatyka.Parę lat temu ludzie nawet o Pythonie nie słyszeli,a wystarczyło parę lat i widać jak się ma na ten moment.

Wiadomo,co mi sprawia przyjemność.Lecz powiem tak,że jako tako .Net/C# jest bardziej uniwersalny,gry itp,lecz tutaj ofert mniej,więc mam obawy co do przyszłości jak to będzie.

Zaś Java ma dużo ofert i myślę że prościej będzie chwycić się jako junior,w końcu więcej ofert -> więcej możliwości na juniora.

Co sądzicie?
1
komentarz 15 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Nie dostrzegasz potencjału Javy. Wydaje mi się że ona ma jednak więcej zastosowań. Wiedziałeś np że na Twojej karcie bankowej jest chip z JVM?
komentarz 15 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
@Paweł   jak tylko problem w tym, a wiem to z autopsji że teraz juniorów to się malo co szuka :D ...  u nas w firmie budżet na juniorów ma nie być nawet na najbliższy rok 1-2 kwartał,  to też kwestia tego co się porobiło na rynku wysyp ludzi "po boot campach" wszyscy na 1 kopyto te same tutoriale, a jak sam dobrze wiesz programowanie to coś więcej, nie każdy może być programistą i nie starcza tylko boot-camp czy 1-2 projekty z hindusem  z UDEMY
komentarz 15 lipca 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
Tak więc?

No Java to łakomy kąsek,tylko też ten C#/.Net kusi,ale wątpliwości..

To co Jave polecacie by wybrać? Że lepiej z juniorem będzie tutaj?
1
komentarz 15 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
@Wiciorny, dokładnie jeszcze teraz po covidzie nie wiadomo jak będzie z juniorami. U nas w firmie co prawda zatrudnialiśmy ludzi na staż (z .neta akurat) ale co będzie za 2-3 lata tego nie wiadomo.

Jeśli miałbym wybrać pomiędzy Java a C# to szczerze wybrałbym Jave. Ale jeśli miałbym wybór pomiędzy jeszcze innymi językami wybrałbym JavaScript.

Tak na prawdę język to tylko narzędzie, zawsze można się nauczyć innego jeśli będzie potrzeba. Najważniejsza rada - ucz się jednego języka aby poznać go w możliwie najszerszym zakresie. Nie ma sensu przed pierwszą pracą skakać pomiędzy kilkoma językami, które często nie są ze sobą powiązane.
komentarz 16 lipca 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
No to wiadome.

Prawdzie mówiąc każdy programista zna więcej niż jeden język.Także to normalne,ale jeden jest jako główny,dlatego wybór ważny.Też tak sądzę że Java. To raczej ją wybiorę,dzięki ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
+2 głosów
6 odpowiedzi 13,690 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 604 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...