• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Kiedy powinienem zacząć się uczyć biblioteki SFML?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
347 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
zamknięte 27 sierpnia 2020 przez techno16
Witam, obecnie uczę się języka C++ już 2 miesiące i zastanawiam się kiedy powinienem przerzucić się na biblioteki graficzne bo wolałbym pisać gry niż programy a wiem, że konsola tylko utrudnia to zadanie. Znam trochę obiektówki (np. klasy) chociaż głównie piszę proceduralnie i rozumiem większość zagadnień to zdarza mi się nie wiedzieć o co chodzi. U mnie padł wybór na SFML. Wszystkie materiały do nauki mam gotowe, ale jednak nie wiem czy nie jest czasem za wcześnie i czy nie zostane przytłoczony wiedzą.

Jeszcze jest druga opcja - zrozumieć w pełni programowanie obiektowe po czym zacząć SFML. ☺
komentarz zamknięcia: stare pytanie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Zacznij pisać laugh Nie ulegaj jakimś dziwnym stereotypom. Masz podstawy OOP, więc ruszaj. Dużo rzeczy też przyjdzie w trakcie.

komentarz 14 lipca 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
To w takim razie jutro zaczynam   Nie mam nic do stracenia.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja na twoim miejscu nie zastanawiał bym się tylko zaczął pisać. SFML jest biblioteką w pełni obiektową, co tym samym narzuca pewien styl kodowania. Napisz pierwszy projekt, następnie wrzuć na GitHuba, poproś kogoś znajomego czy na forum o code review.

Programowanie obiektowe to pewna filozofia, polecam ci tą książkę:

https://helion.pl/ksiazki/myslenie-obiektowe-w-programowaniu-wydanie-v-matt-weisfeld,myobp5.htm#format/d

Dzięki niej poznasz co to OOP, jaki ma głębszy sens. Książkę łatwo się czyta i nie skupia się nie tyle na implementacji w konkretnym języku programowania co na filozofii OOP.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Tak jak już Ci poradzili inni, ja bym zaczął na Twoim miejscu jak najszybciej. Jeżeli czujesz, że umiesz pisać w tym języku to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozwinąć swoje umiejętności o kolejne biblioteki.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 687 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 519 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,382 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...