• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój w dwóch dziedzinach [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MONKNOW Użytkownik (720 p.)
Witam,
Za parę dni bronię swój tytuł licencjata na kierunku jazz i muzyka estradowa o specjalności perkusja :) Jak pewnie się domyślacie taka ścieżka zawodowa wymaga wielu kompromisów. Uprawianie niszowej zachodniej muzyki na naszej szerokości geograficznej nie cieszy się szerokim zainteresowaniem. "Jazzu nie ma grać dla kogo ani z kim" i inne podobne, ponure hasła prześladują mnie ilekroć pomyślę o przyszłości w związku z obraną przeze mnie ścieżką zawodową/życiową. Konkretnie - nie chcę wystawiać na pogwałcenie wypracowanej przez lata wrażliwości artystycznej w celach zarobkowych. Tutaj pojawił się pomysł na pracę w IT - być może naiwny - postuje poniższe pytania w celach rozwiania tychże wątpliwości i poznania zdania użytkowników tego forum.

Tak samo jak w dziedzinach IT, aby utrzymać "formę", realizować projekty i po prostu rozwijać się jako muzyk, niezbędny jest kilkugodzinny, codzienny kontakt z instrumentem. Stąd pytanie: Czy możliwym jest utrzymanie się na półetatowej pracy jako programista? Mam na myśli podzielenie dnia/tygodnia na pół w kontekście pracy zdalnej - czy 4-6h czasu spędzonego przy pracy programisty pozwala na utrzymanie się. Pytanie dotyczy stanowiska junior. Jeśli odpowiedź brzmi nie - to jakie doświadczenie trzeba mieć (lata/kompetencje) aby taka sytuacja mogła zaistnieć?

Czy kursy za 10k mają sens? Szczególnie ciekawi mnie reklamowany jako przystępny dla początkujących i najszybciej wdrażający w branżę kurs JAVA. Z wstępnego researchu (np. na kanale Pasja Informatyki) dowiedziałem się, że taki język jest raczej polecany na dalszych etapach rozwoju back-endowca, a nie na początek. Czy kilkumiesięczny prework naprawdę wystarczy żeby zabrać się za JAVA?

Za odpowiedź/wypowiedź na podjęte tematy będe bardzo wdzięczny. Jakiekolwiek powiązane z powyższymi wątpliwościami uwagi również chętnie przeczytam. Proszę wziąć pod uwagę, że moim kwiatem jest muzyka i zależy mi na trochę chamskim rozwiązaniu ukierunkowanym na zarobkowanie - domyślam się jednak, że cały świat informatyki i programowania jest równie piękny jak dźwięków i nie chciałbym powyższym postem urazić grona wnikliwych i pełnych pasji ludzi. Chcę tylko wiedzieć co jest możliwe, a co nie. Nieskromnie dodam, że lata obcowania z trudną materią muzyczną wykształciły we mnie umiejętności miękkie, poskromienie prokrastynacji, techniki uczenia się efektywnie, myślenie analityczne/przyczynowo-skutkowe. Testy predyspozycji prognozują sensowne owoce przy podjęciu się tematu.
Możliwe odpowiedzi:
uda się (1 głos, 50%)
nie ma szans (1 głos, 50%)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Tak naprawdę trudno powiedzieć czy Ci się uda, ponieważ wszystko to zależy od człowieka, jego zainteresowań i talentów.

Polecałbym Ci najpierw przerobić sobie kilka darmowych kursów i na tej podstawie ocenić sens kontynuowania tej ścieżki oraz to, ile zajmie Ci dokształcanie się w tym kierunku.

Co do zarobków, tutaj również trudno je określić, ponieważ wszystko zależy od firmy i stanowiska, ale według informacji w internecie, zarobek Junior Developera szacuje się na 4500zł.
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)
tzn kilka miesięcy prework żeby zacząc, uda się, żeby znaleźć pracę nie ma takiej szansy, teraz trudno ludziom co nawet pół roku dośw. biznesowego mają, żeby dostać się na rozmowe... a co dopiero dostać pracę
1
komentarz 7 lipca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

teraz trudno ludziom co nawet pół roku dośw. biznesowego mają, żeby dostać się na rozmowe... a co dopiero dostać pracę

praca jest, tylko problem w tym, że wiele z tych osób z niby doświadczeniem w praktyce odpada na naprawdę prostych pytaniach... i nie mówię tu o niczym podchwytliwym bo jestem przeciwnikiem takich sztuczek w rekrutacji... Wiele osób myśli, że zrobi kurs za parę tysi i umie już świetnie programować... a niestety to tak nie działa..

komentarz 7 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)
tak dlatego ja uwzględnić chciałem doświadczenie biznesowe które jest bardzo ważne bo uczy tego co faktycznie potrzebuje programista :
- myślenia logicznego i radzenia sobie z problemem
- współpracy z zespołem !!!
- uczy dyscypliny chocby, czy też trzymania się pewnych reguł, używania "narzędzi" przy pracy z zespołem etc

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 279 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...