• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza nauka, rozwój osobisty. Programowanie czy grafika komputerowa.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,712 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)
Cześć, nie chce żeby to pytanie miało 3 strony więc od razu przejdę do rzeczy. Ogólnie nie wiem co ze sobą zrobić, ze strony rozwoju zawodowego i pasji. Mam dwie zajawki nad którymi się przechylam, a dokładnie programowanie (webowe) i grafika komputerowa.

Problem w tym że nie mogę pogodzić jedno z drugim. Grafiką jarałem się od małego, robiłem jakieś wypociny w gimpie z 5 lat temu, dodam że mam 18lat. Miałem dużo, długich przerw. Po jakimś czasie przypłyneła sobie druga zajawka jakim jest programowanie webowe, po kilku wypisanych znacznikach w html'u bardzo mi się to spodobało i pisałem sobie trochę i do tej pory to lubię. W tym momencie, html, css, i głównie php (ciąg nauki mvc, oop, frameworków). I nie mogę tego pogodzić, w sensie jak postawię sobie cel wzięcia się za grafikę, rozwoju, naukę większej ilości programów ( chciałbym się zacząć uczyć tworzenia w 3D ) to zapominam o programowaniu i po miesiącu, mało co pamiętam jak co się robiło, i to samo jest jak postawię sobie cel przykładowo nauki PHP OOP, to potem pójść na Photoshopa i coś zrobić to już się nie chcę..  Chciałbym po prostu wziąć się porządnie za jedną rzecz, i być w tym naprawdę dobry.

Z mojego punktu widzenia muszę odpuścić jedną rzecz.. i tu jest mur którego nie umiem przebić. Co wy byście wybrali? Tak z punktu widzenia przyszłości, pracy w przyszłości z tym związanym. Z góry dziękuję za każdą wiadomość.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie musisz odpuszczać żadnej z tych. Na ratunek przychodzi Ci to, że strona bez obrazków byłaby raczej nudna - prawda? Pomyśl jaka strona musiałaby zawierać dużo grafik i pomyśl nad ich ogólnym wyglądem, stylem. Będziesz jednocześnie pisał stronę i jednocześnie tworzył grafikę.

Jeśli takie coś Ci nie pasuje. Nikt nie powiedział, że musisz np. codziennie programować czy codziennie tworzyć grafikę. Możesz przez jakiś czas pobawić się w PS, potem kontynuować jakiś projekt. Rób też sobie co jakiś czas przerwy, wychodź na świeże powietrze, bo Ci się mózg spali.

 

Mam nadzieję, że moja wypowiedź jest w jakimś stopniu pomocna.

 

 

Pozdrawiam, Hiskiel.
+1 głos
odpowiedź 26 marca 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Obie rzeczy są warte uwagi, obie na czasie. Jak wpiszesz w dowolnej wyszukiwarce ofert pracy to jest sporo ogłoszeń dla programistów, dla webmasterów mniej a dla grafików jeszcze mniej. Jednak ja bym Cię zachęcał do grafiki zwłaszcza 3D i tworzenia animacji. W tej dziedzinie naprawdę ciężko znaleźć profesjonalistę. Jednak pamiętaj, że grafik to artysta a nie człowiek, który potrafi obsługiwać dany program graficzny. Jeśli masz zmysł artystyczny to polecam iść tą drogą. Powodzenia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 603 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 342 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...