• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielkość i szerokość telefonu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
319 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w Urządzenia mobilne przez CruSSik Początkujący (440 p.)
Siema mam problem

nie wiem ile mam ustawić pixeli wielkości i szerokości w grze na telefon ( telefon położony poziomo)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)
wybrane 7 lipca 2020 przez CruSSik
 
Najlepsza

Może nie jest to stricte profesjonalne podejście wink, ale trik ten jest dostępny, że tak powiem od ręki.

Klikasz w przeglądarce (w tym przykładzie użyłem Brave z silnikiem Chromium) prawym klawiszem myszy i wybierasz z menu jak na obrazku. (pewnie w innych przeglądarkach jest podobnie) lub wciskasz F12 na klawiaturze.

pojawi się tzw. "tryb deweloperski", nie wiem czy prawidłowej użyłem nazwy. Klikasz w taką ikonę

strona zmieni wygląd na taki jak na obrazku.
Czerwona strzałka wybierasz model telefonu, tabletu itd.
Żółta strzałka możesz dodawać inne, edytować itp.
Zielona symulowanie "obracania ekranu"

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak wymiar landscape'u w telefonie – wszystko zależy od konkretnego modelu. Dlatego lepiej jest po prostu dbać o zachowanie odpowiednich proporcji – tak, aby renderowany obraz, niezależnie od wielkości viewportu, nie był rozciągnięty/spłaszczony.

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Nie jest to na pewno stała liczba, więc polecam użyć jednostek względnych.

Jeśli podasz w jakim języku piszesz, postaram się znaleźć i podlinkować ich spis
komentarz 7 lipca 2020 przez CruSSik Początkujący (440 p.)
Nie piszę w żadnym bo używam stencyla.
komentarz 7 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
W takim razie trudno będzie mi podać konkretne jednostki, których możesz użyć... Proponowałbym w takim razie przyjąć, że wysokość telefony (u Ciebie szerokość) wynosi 18, a szerokość (u Ciebie wysokość) wynosi 9... Jednak pamiętaj, że proporcja 1:2 nie jest regułą, i nieraz można spotkać się z wyświetlaczem np. 9:16

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,527 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...