• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowa wielkość div i img w nim

0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)

Witam chcę wyświetlić trzy diwy obok siebie ale w taki spsub tylko że każdy może być o innej wyskośći chcę zrobić tak jak na tym img

 

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
edycja 23 sierpnia 2015 przez DL TD

Na 100% nie zrobisz tego w HTML i CSS wink

PHP albo JS załatwi sprawę. Myślę, że PHP wystarczy do losowania, bo wartości będą zmieniały się tylko po odświeżeniu.

Tutaj masz losowanie od 100 do 400 (zależy jakie wielkości mają być losowane):

echo rand(100, 400);

Echo wypisuje wartość na ekranie (to chyba jasne jeśli znasz php). Rand losuje liczby z przedziału od 100 do 400.

 

Do img możesz to tak "wpiąć":

<img src="img.png" width="500" height="<?php echo rand(100, 400) ?>">

Powinno działać (piszę z palca). Pamiętaj o instalacjii np. xampp jeśli chcesz to zrobić na lokalnym serverze laugh

komentarz 23 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Aha... Dostałem głos w dół za poprawną odpowiedź. Forum zniża się do tragicznego poziomu przez niektórych użytkowników. Szkoda frown

komentarz 23 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
xxxxxxxxxxxxxx
komentarz 23 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Czytanie ze zrozumieniem... Serio?

Zacznijmy od pytania: LOSOWA WIELKOŚĆ DIV i img w nim.

komentarz 23 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Serio? Otworzyłem pare pytań na raz i nie przeczytałem tytułu.

Kategoria HTML + CSS, dodatkowo "Witam chcę wyświetlić trzy diwy obok"

Myślałem, że chodzi o CSS.

komentarz 23 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Rozumiem :D (12 znakow)
+2 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Chodziło ci o grid system jak na pintereście?

http://masonry.desandro.com/ 

lub

http://www.wookmark.com/jquery-plugin

–1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Uzyj albo JS albo PHP.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,700 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez TheVirus Początkujący (480 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...