• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana subdomeny w zależności czy zaakceptowane powiadomienia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Hostingi, domeny, usługi przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)

Witam, potrzebuje wykonać kod , który zmieniałby domenę główną na wybraną subdomenę (wszędzie ta sama zawartość)  w zależności od tego czy użytkownik ma zaakceptowane otrzymywanie powiadomień. Chciałbym żeby wykonywało się to w miarę szybko. Czy jest opcja wykonać coś takiego w po stronie serwera? Nie wiem czy jest to technicznie możliwe żeby sprawdzać na której subdomenie użytkownik ma zaakceptowane powiadomienia i w zależności od tego wyświetlać różne subdomeny. Jakieś podpowiedzi? Od czego zacząć? Z góry dzięki za każdą sugestie wink

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 6 lipca 2020 przez Adrian86452
 
Najlepsza

Jeśli mówimy o powiadomieniach w przeglądarce – czy to "normalnych", czy push – to nie ma żadnego sposobu, żeby wykryć to po stronie serwera.

Trzeba prawdzić wartość Notifaction.permission i w zależności od tego zdecydować o przekierowaniu. Przy okazji można wrzucić cookie, żeby następnym razem zrobił to serwer.

Problem rodzi się, gdy user ma poblokowane całkowicie powiadomienia albo zablokował na wszystkich naszych subdomenach. To oznaczałoby wielokrotne przekierowanie, co może zostać zablokowane przez przeglądarkę. Dodatkowo takie podejście może sprawić, że strona wpadnie w filtr przeglądarki.

komentarz 6 lipca 2020 przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)

Dzięki za pomoc. A czy dałoby radę sprawdzić wartość Notifaction.permission z kilku subdomen za jednym razem. Wtedy była by możliwość zrobienie max tylko 1 przekierowania.

1
komentarz 6 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Nie wiem. Można pokombinować z iframe i próbą odczytu z nich, ale przeglądarka może to blokować.

komentarz 6 lipca 2020 przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)

Wiesz może czym zastąpić Notifaction.permission dla Webview?

komentarz 6 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Nie wiem. Niemniej webview na androida powinno to mieć, nie wiem jak z tym na iOS-a.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Polecam ustawić zmienną PHP, która zawierałaby 1, jeśli powiadomienia są zaakceptowane, lub 0, jeśli nie, i w zależności od jej wartości przekierować na odpowiednią subdomenę.
komentarz 6 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
A jak wykryjesz w PHP, że powiadomienia są zaakceptowane?
komentarz 6 lipca 2020 przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)
Nie da się? czyli konieczy jest  js?
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Szczerze mówiąc, brałem pod uwagę bardziej "pokojową" wersję, czyli zwykły formularz pytający o zgodę, ale sprawdzić na pewno też się da, tylko może nie w PHP

P.S

Z tego co rozumiem, można sprawdzić w JS i bez problemu przesłać zmienną do php.

Źródło

komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

@Adrian86452,
 Z tego co widzę tak

komentarz 6 lipca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

brałem pod uwagę bardziej "pokojową" wersję, czyli zwykły formularz pytający o zgodę

Tylko że tak wyrażona zgoda nijak się ma do faktycznej zgody na wyświetlanie w przeglądarce. 

komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Zgadzam się, dlatego można to jeszcze sprawdzić za pomocą ifa, o którym jest napisane na stronie, którą podlinkowałem.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 168 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 713 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Systemy CMS przez cyrus33 Użytkownik (680 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...