• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekierowywanie subdomeny na inne IP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
261 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

Kupiłem domenę, mam dwa serwery (niezależne od siebie), w Panelu klienta domeny mogę tylko skierować ją na jedno IP, planuję aby skierować domenę na serwer1 i żeby on przekierowywał ruch z drugiej subdomeny na drugi serwer ale nie wiem jak się za to zabrać.

Nie mam dostępu do ustawień zaawansowanych.

Serwery to :

  1. gcloud Ubuntu 18.04.4
  2. ovh Ubuntu 20.04

Mam do niech dostęp roota przez SSH.

Efekt który chce uzyskać to: użytkownik wpisuje domena.pl zostaje przekierowany na serwer1, sub1.domena.pl - serwer1, sub2.domena.pl - serwer2. Chodzi nie tylko o strony internetowe ale również serwery gier i plików.

Z góry dzięki za pomoc 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2020 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
W zaawansowanych ustawieniach będziesz mógł to ustawić za pomocą parametru CNAME
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
Support napisał że mogę zmienić ustawienia zaawansowane jak kupię u nich serwer
komentarz 10 sierpnia 2020 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
to ustaw nsy cloudflare'a i nie będziesz mieć problemu z tym
komentarz 12 sierpnia 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

@Filipczak, Przy skierowywaniu na IP nie powinienem użyć A zamiast CNAME?

komentarz 14 sierpnia 2020 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
rekord A dajesz na główną stronę czyli
A Domain.pl Ip
Cname dajesz na subdomeny
CNAME subdomain.domain.pl ip
komentarz 15 sierpnia 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
Użyłem A zanim napisałeś komentarz i działa prawidłowo
komentarz 15 sierpnia 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

The A record points a name to a specific IP. If you want blog.dnsimple.com to point to the server 185.31.17.133 you’ll configure:

blog.dnsimple.com.     A        185.31.17.133

The CNAME record points a name to another name instead of to an IP. The CNAME source represents an alias for the target name and inherits its entire resolution chain

To jak jest w końcu

komentarz 16 sierpnia 2020 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 683 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 161 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...