• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skróty klawiszowe - klawiatury / przypisanie klawiszy do innej klawiatury

Object Storage Arubacloud
0 głosów
460 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)

Czesc wszystkim

Czy ktoś z was korzysta, lub posiada informacje na temat obsługi dodatkowej klawiatury (normalnej/zwykłej) w celu wykonywana pewnej czynności typu "otwórz program xxxx". "wykonaj działanie xxxx". Działanie owej klawiatury miałoby funkcjonowac tak jak przyciski do streamu jak dla mnie cena takich urzadzen jest zbyt przesadzona a liczba skonfigurowanych przycisków - za mała

Na obecnej klawiaturze skróty klawiszowe typu [Alt/Shift/Ctrl + *] raczej nie zaspokojają moich potrzeb, lepszym i łatwiejszym rozwiązaniem byłoby podłaczenie drugiem klawiatury, i teraz pytanie/problem jak to wyjdzie w praktyce, czy mozna jakos rozdzielic przypisane klawisze z klawiatury 2 od klawiatury 1?

bedzie to problematyczne, trudne do wykonania w biosie?

ewentualnie czy ktos z was zna jakies programy typu StrokesPlus, AutoHotkey, X-Mouse Button które są darmowe i bardziej rozwinięte?

z góry dziękuje za pomoc w rozwiazaniu problemu / nakierowaniu na odpowiedz, czego powinienem szukac w google, pod jaka fraza

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Niektóre klawiatury, np. te od Logitech mają wbudowaną funkcję programowania kilku klawiszy, więc możliwe, że mógłbyś użyć ich i do tego.

Niemniej polecam sprawdzić, czy Twój system lub program, który ma reagować na klawisz, nie ma funkcji przypisywania akcji do skrótów klawiszowych...
komentarz 6 lipca 2020 przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)
mam ryos mk od roccata, i niby ma easy-shift + i pozwala przypisac do ok. 500 makr, ale tak jak wspomnialem - to nie to samo

nie mam problemu z przypisaniem akcji do klawiatury pierwotnej...
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Dlaczego "to nie to samo"? Jeśli masz taką funkcje w 1 klawiaturze, to nie widzę potrzeby kupowania drugiej...

Jednak jeśli naprawdę Ci na tym zależy, to tak jak wspomniałem, możesz dokupić klawiaturę, a następnie przeprogramować klawisze funkcyjne na konkretne makra
komentarz 6 lipca 2020 przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)
przełączanie po zapisanych profilach + spamiętanie wszystkich kombinacji jest lada wyzwaniem

no wlasnie w tym problem, że nie wiem jak przeprogramowac klawisze z klawiatury nr 2, bo wtedy tez by przeprogramował klawiature nr 1
komentarz 6 lipca 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)

przełączanie po zapisanych profilach + spamiętanie wszystkich kombinacji jest lada wyzwaniem

a myślisz, że utworzone kombinacje na klawiaturze 2, będzie Tobie łatwiej spamiętać?

no własnie w tym problem, że nie wiem jak przeprogramować klawisze z klawiatury nr 2, bo wtedy tez by przeprogramował klawiaturę nr 1

to i pewnie zakup klawiatury nr 3 nie rozwiąże problemu, może najpierw skup się na klawiaturze nr 1, naucz się ją "programować", to może zakup kolejnych klawiatur będzie zbędny. Listę skrótów wraz z krótkimi opisami wydrukuj sobie na kartce(kach) A4 i powieś nad biurkiem. wink

komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
@m2m4l,

Z tego co wiem, to jeśli przeprogramujesz dedykowane klawisze, za pomocą dedykowanego programu, a klawiatury będą innej firmy, to powinny przeprogramować się tylko klawisze jednej z nich.

Nie mniej, zgadzam się z poprzednikiem, że z całą pewnością powinieneś najpierw bardziej zainteresować się tematem programowana klawiszy.
1
komentarz 6 lipca 2020 przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)

a myślisz, że utworzone kombinacje na klawiaturze 2, będzie Tobie łatwiej spamiętać?

skoro ta klawiatura, bedzie slużyła tylko w jednym celu, to zrobie nakładki na przyciski, co nie

to i pewnie zakup klawiatury nr 3 nie rozwiąże problemu, może najpierw skup się na klawiaturze nr 1, naucz się ją "programować", to może zakup kolejnych klawiatur będzie zbędny. Listę skrótów wraz z krótkimi opisami wydrukuj sobie na kartce(kach) A4 i powieś nad biurkiem. wink

chyba zle mnie zrozumiales, korzystam z tej klawiatury ok. 6lat wszystkie makra - ktore sa dla mnie szybko-dostępne, są już wykorzystane, ostatnio sporo korzystam z duzej ilosci aplikacji, i dlatego tez wykorzystanie w pozyteczny sposob klawiatury nr2 która mi leży i jest zbędna, wydaje sie rozsadnym rozwiazaniem

(opcja z trzecia klawiatura tez sie wydaje spoko, w sumie nawet nie pomyslalem o tym, jak dam rade rozwiazac owy problem to na pewno z tego skorzystam ;ddd dzięki)

 

@_Pita_

system windows10 wykrywa obie klawiatury i tak jakby łączy w jeden, dedykowane programy w sensie, masz na mysli od producenta klawiatury?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 214 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2020 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Python przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...