• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skróty klawiszowe - klawiatury / przypisanie klawiszy do innej klawiatury

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
542 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)

Czesc wszystkim

Czy ktoś z was korzysta, lub posiada informacje na temat obsługi dodatkowej klawiatury (normalnej/zwykłej) w celu wykonywana pewnej czynności typu "otwórz program xxxx". "wykonaj działanie xxxx". Działanie owej klawiatury miałoby funkcjonowac tak jak przyciski do streamu jak dla mnie cena takich urzadzen jest zbyt przesadzona a liczba skonfigurowanych przycisków - za mała

Na obecnej klawiaturze skróty klawiszowe typu [Alt/Shift/Ctrl + *] raczej nie zaspokojają moich potrzeb, lepszym i łatwiejszym rozwiązaniem byłoby podłaczenie drugiem klawiatury, i teraz pytanie/problem jak to wyjdzie w praktyce, czy mozna jakos rozdzielic przypisane klawisze z klawiatury 2 od klawiatury 1?

bedzie to problematyczne, trudne do wykonania w biosie?

ewentualnie czy ktos z was zna jakies programy typu StrokesPlus, AutoHotkey, X-Mouse Button które są darmowe i bardziej rozwinięte?

z góry dziękuje za pomoc w rozwiazaniu problemu / nakierowaniu na odpowiedz, czego powinienem szukac w google, pod jaka fraza

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Niektóre klawiatury, np. te od Logitech mają wbudowaną funkcję programowania kilku klawiszy, więc możliwe, że mógłbyś użyć ich i do tego.

Niemniej polecam sprawdzić, czy Twój system lub program, który ma reagować na klawisz, nie ma funkcji przypisywania akcji do skrótów klawiszowych...
komentarz 6 lipca 2020 przez m2m4l Nowicjusz (120 p.)
mam ryos mk od roccata, i niby ma easy-shift + i pozwala przypisac do ok. 500 makr, ale tak jak wspomnialem - to nie to samo

nie mam problemu z przypisaniem akcji do klawiatury pierwotnej...
komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Dlaczego "to nie to samo"? Jeśli masz taką funkcje w 1 klawiaturze, to nie widzę potrzeby kupowania drugiej...

Jednak jeśli naprawdę Ci na tym zależy, to tak jak wspomniałem, możesz dokupić klawiaturę, a następnie przeprogramować klawisze funkcyjne na konkretne makra
przełączanie po zapisanych profilach + spamiętanie wszystkich kombinacji jest lada wyzwaniem

no wlasnie w tym problem, że nie wiem jak przeprogramowac klawisze z klawiatury nr 2, bo wtedy tez by przeprogramował klawiature nr 1
komentarz 6 lipca 2020 przez VBService Ekspert (255,440 p.)

przełączanie po zapisanych profilach + spamiętanie wszystkich kombinacji jest lada wyzwaniem

a myślisz, że utworzone kombinacje na klawiaturze 2, będzie Tobie łatwiej spamiętać?

no własnie w tym problem, że nie wiem jak przeprogramować klawisze z klawiatury nr 2, bo wtedy tez by przeprogramował klawiaturę nr 1

to i pewnie zakup klawiatury nr 3 nie rozwiąże problemu, może najpierw skup się na klawiaturze nr 1, naucz się ją "programować", to może zakup kolejnych klawiatur będzie zbędny. Listę skrótów wraz z krótkimi opisami wydrukuj sobie na kartce(kach) A4 i powieś nad biurkiem. wink

komentarz 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
@m2m4l,

Z tego co wiem, to jeśli przeprogramujesz dedykowane klawisze, za pomocą dedykowanego programu, a klawiatury będą innej firmy, to powinny przeprogramować się tylko klawisze jednej z nich.

Nie mniej, zgadzam się z poprzednikiem, że z całą pewnością powinieneś najpierw bardziej zainteresować się tematem programowana klawiszy.
1

a myślisz, że utworzone kombinacje na klawiaturze 2, będzie Tobie łatwiej spamiętać?

skoro ta klawiatura, bedzie slużyła tylko w jednym celu, to zrobie nakładki na przyciski, co nie

to i pewnie zakup klawiatury nr 3 nie rozwiąże problemu, może najpierw skup się na klawiaturze nr 1, naucz się ją "programować", to może zakup kolejnych klawiatur będzie zbędny. Listę skrótów wraz z krótkimi opisami wydrukuj sobie na kartce(kach) A4 i powieś nad biurkiem. wink

chyba zle mnie zrozumiales, korzystam z tej klawiatury ok. 6lat wszystkie makra - ktore sa dla mnie szybko-dostępne, są już wykorzystane, ostatnio sporo korzystam z duzej ilosci aplikacji, i dlatego tez wykorzystanie w pozyteczny sposob klawiatury nr2 która mi leży i jest zbędna, wydaje sie rozsadnym rozwiazaniem

(opcja z trzecia klawiatura tez sie wydaje spoko, w sumie nawet nie pomyslalem o tym, jak dam rade rozwiazac owy problem to na pewno z tego skorzystam ;ddd dzięki)

@_Pita_

system windows10 wykrywa obie klawiatury i tak jakby łączy w jeden, dedykowane programy w sensie, masz na mysli od producenta klawiatury?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2020 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2019 w Python przez Maciej Złotorowicz Gaduła (4,230 p.)

92,832 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,824 komentarzy

62,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...