• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kontynuacja nauki

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Offtop przez damis22 Nowicjusz (190 p.)
Cześć, jestem w dość ciężkiej sytuacji, dlatego chciałbym zapytać was o zdanie i radę. Ukończyłem właśnie pierwszą klasę liceum o profilu nie ważne jakim, uważam, że wybór tego liceum to była największa pomyłka mojego życia i dopiero po takim czasie, uświadomiłem sobie, że nie podoba mi się sam profil i nie odnajduję się po prostu. Bardzo chciałbym przenieść się do technikum informatycznego, ponieważ zrozumiałem, że to jest to, co chciałbym robić w życiu. W tym momencie jestem nad przepaścią, ponieważ jak wiadomo, gimnazjum już nie ma, licea jak i technika wydłużają się o rok nauki a ja po 1-ej klasie liceum jestem zmuszony iść wraz z 8-mą klasą od początku roku, to jest najprostsze wyjście. Problem tkwi w tym, że ja tracę 2 lata, rok od początku i rok przez reformę. Jest również 2-gie wyjście, mógłbym (teoretycznie) napisać egzamin, przy obecności komisji, który będzie mógł potwierdzić, że mogę przystąpić do nauki w klasie II. Stąd moje pytanie do was. Jako, że jestem uparty i jeśli chcę coś osiągnąć i mam na to samozaparcie to jestem w stanie to zrobić. Czy według was, jestem w stanie nadrobić cały materiał z informatyki z technikum w całe wakacje? Powiedzmy, że przy takiej ośmiogodzinnej nauce dziennie, przez dwa miesiące, czy jest to waszym zdaniem realne? Dodam, że jakąś wiedzę tam posiadam i nie jest to 100% całego materiału do nadrobienia. Za każdą odpowiedź dziękuję.
3
komentarz 17 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Jeżeli chodzi o nadrabianie, to jak dla mnie powinieneś dać radę. Chociaż musisz się przygotować na to, że pierwsze lata technikum to spora dawka teorii, głownie systemy liczbowe, systemy operacyjne i sieci.
1
komentarz 17 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Dasz radę, a jak nie spróbujesz możesz później żałować. yes
Zawsze możesz jak czegoś nie będziesz rozumiał poprosić o pomoc na tym forum. wink

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez lasitea Użytkownik (520 p.)
wybrane 17 czerwca 2020 przez damis22
 
Najlepsza
W mojej opinii takie przeniesienie się jest całkowicie bez sensu. Nie tracisz nawet dwóch lat, a trzy. Jeden rok przez zaczynanie od nowa, jeden przez reformę i jeden przez to, że nauka w technikum trwa rok dłużej. Całe trzy lata, tyle samo ile całe liceum w twoim przypadku. Przenosząc się, za dwa lata kończyłbyś drugą klasę, jeżeli zostaniesz - będziesz kończyć liceum.

Uważam, że przez te dwa lata w liceum będziesz mieć sporo czasu na naukę informatyki we własnym zakresie, nie potrzebujesz do tego technikum, jest całe mnóstwo świetnych materiałów za darmo w Internecie. Możesz postanowić, że będziesz poświęcać 2 godziny dziennie przez te dwa lata na naukę IT, tak, tylko 2 godziny. Te 2 godziny dziennie po dwóch latach mogą dać łącznie ponad 1400 przepracowanych godzin.

Jak wspomniałem, za dwa lata możesz kończyć liceum i rekrutować się na studia. Żeby dostać się na studia informatyczne prawie zawsze liczy się wynik matury podstawowej i rozszerzonej z matematyki, na niektórych uczelniach pod uwagę brany jest też j. angielski. W każdym razie zainteresuj się matematyką i uzyskaniem jak najlepszego wyniku na maturze. Twój profil w liceum nie ma znaczenia, możesz mieć rozszerzoną historię i podchodzić do rozszerzonej matematyki, a same szkolne oceny zupełnie nikogo na studiach nie będą obchodzić.

Skup się na matematyce, przyłóż się do programu nauczania w szkole, postaraj się dostawać z niej jak najlepsze oceny, jeżeli nie masz rozszerzonej matematyki - poproś nauczyciela o dodatkowe materiały, zacznij uczyć się na rozszerzenie sam.

Zastanów się jak daleko zajdziesz poświęcając te dwie godziny dziennie na naukę informatyki przez dwa lata i na jakim poziomie będziesz zaczynając studia, uwierz mi, możesz mieć znaczenie większą wiedzę, niż większość absolwentów technikum informatycznego.

W zasadzie wybór jest taki: za 5 lat kończysz technikum informatyczne albo za 5 lat kończysz pierwszy poziom studiów informatycznych.
komentarz 17 czerwca 2020 przez damis22 Nowicjusz (190 p.)
Kurde, dzięki jeszcze raz za tak bardzo rozwiniętą odpowiedź. Chyba jednak zostanę w tym liceum, ale jeszcze to dobrze przemyślę.
1
komentarz 18 czerwca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Też jestem za tym. Zostań w liceum. Ewentualnie zmień sobie klasę /profil jak się da. Technikum to strata czasu.
+2 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez niezalogowany
Witam! Uważam, że żeby zdać egzamin dwa miesiące wystarczą ale nie osiem godzin dziennie to moim zdaniem za dużo. Uważam tak, ponieważ znam z własnego doświadczenia, że nawet 4 godziny przy komputerze jest nie tylko ciężko przesiedzieć ale też za te dwa miesiące po prostu twój wzrok pogorszy się dużo. Natomiast jeśli chodzi, że np. 4 godz. przy komputerze i 4 godz. np. z książką o programowaniu to naprawdę za dwa miesiące można się dużo nauczyć. Też uważam, że muszą być dwa dni na tydzień wolne żeby mózg odpoczął bo to naprawdę duża dawka wiedzy poza tym nie sądzę, że jakiś człowiek by mógł uczyć się 8 godzin dziennie bez wolnych bo to jest niemożliwe.  I na koniec trzeba pamiętać, żeby przy pracy z komputerem co półgodziny robić przerwę na jakieś ćwiczenia, rozciągania.

Pozdrawiam,
komentarz 17 czerwca 2020 przez damis22 Nowicjusz (190 p.)
Tak tak, 8 godzin to troszeczkę przesadziłem, racja. Co do sportu, to nie ma z tym problemu, od roku uprawiam kalistenikę i o to się nie muszę martwić. Dzięki za odpowiedź!
1
komentarz 17 czerwca 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Uważam tak, ponieważ znam z własnego doświadczenia, że nawet 4 godziny przy komputerze jest nie tylko ciężko przesiedzieć ale też za te dwa miesiące po prostu twój wzrok pogorszy się dużo.

To tak nie działa. Inaczej większość programistów byłaby już niewidoma. 

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
Moja siostrzenica w tym roku przeniosła się do liceum o zupełnie innym profilu i dzięki nauczycielom, wydłużonemu czasowi na zdanie egzaminów uzupełniających dała radę. A wcale nie ma dużego samozaparcia.
+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
NIe wypoweims ie co do egzaminow, bo nei wiem ile tak naprawde materialu musiz opanowac (co juz potrafisz, ile ams zbrakow). ALE jezeli zrozumiales ze chcesz bawic sie w IT, to obojetnie co by sie nie stalo, zawsze pracuj w domu i sie ksztalc. Po prostu rob sowje. Jak sie uda zdac egzamin to ok, jak nie to sie nie zalalmuj, tylko ucz sie i cwicz.

Liceum to jeszcze nie katastrofa, czlowiek jest mlody i nie wie co tak naprawde chce robic w zyciu bo ma za malo doswiadczenia ( i czesto za malo praktycznje wiedzy od rodzicow).

W przyszlosci jeszcze raz podejmiesz decyzje odnosnie IT jezeli juz bedziesz wiedzial jak zbudowany jest swiat i system. Na razie trzymaj sie tego co postanowisz. Powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 300 wizyt
pytanie zadane 27 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...