• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana klasy po roku nauki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
299 wizyt
pytanie zadane 27 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry, przychodzę z dość nietypowym pytaniem. Wybrałem w technikum klasę elektrotechniczną, wybrałem ją ponieważ chciałem nauczyć się czegoś nowego ponieważ z informatyki jestem obeznany(zajmuję w konkursach jakieś tam miejsca) i mam zamiar iść na studia związane z tą dziedziną dlatego uważałem za bezsensowne wybranie technika informatyki. Po roku uświadomiłem sobie że nie wytrzymam 4 lata z elektrotechniką(kilka problemów których nie da się obejść) i chcę powrócić do tego co lubię najbardziej i tu pojawia się moje pytanie: Czy istnieje jakaś szansa abym mógł się przepisać z elektrotechniki na informatykę bez tracenia roku nauki(obecnie jestem w drugiej klasie), czy istnieje jakiś egzamin wyrównawczy? Z kim musiałbym o tym pogadać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
1
komentarz 27 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Zalezy od statusu szkoly

2. Od dyrekcji

3. Czy robili juz praktyki
1
komentarz 27 października 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
W pierwszej klasie przecież głównie masz jeszcze przedmioty ogólne, które dla wszystkich profili są bardzo podobne, z małymi różnicami więc nie widzę żadnej przeszkody, tym bardziej jeśli ogarniasz informatykę i możesz to udowodnić. Idź po prostu do wychowawcy a on cię skieruje dalej.
komentarz 27 października 2019 przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie za komentarze, bardzo dziękuję!
komentarz 27 października 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)

@sp00czk0, spoko wiedzieć że są ludzie tacy jak ja, zajmuję się informatyką od dzieciaka a wylądowałem w technikum fotograficznym teraz planuję się przepisać..

komentarz 28 października 2019 przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)
Mnie skusiła rozszerzona matura z informatyki której nie było na innych działach oraz możliwość nauczenia się czegoś nowego ale jak to w większości przypadków bywa nie wszystko jest takie kolorowe. Życzę ci powodzenia.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 października 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Jak najbardziej to możliwe. Mój kolega po roku nauki na informatyce stwierdził, że to nie dla niego i woli iść na geodezje gdyż w tworzeniu mapek i mierzeniu wszystkiego co popadnie czuje się jak ryba w wodzie. Wybrał się do dyrektorki, opisał sytuację i powiedział, że już sam tworzył sobie mapki i rozwijał się w tej dziedzinie na własną rękę. Nie było żadnego problemu, żeby z klasy 2 informatycznej przeniósł się do drugiej geodezyjnej. Póki nie było egzaminu kwalifikacyjnego myślę że jest to możliwe w każdym momencie. Jedyne co to możliwe że będziesz musiał po lekcjach zostawać na jakimś przedmiocie zawodowym który był w 1 klasie by zyskać z niego ocenę. Także nie siedź w miejscu które wogole ci nie sprawia frajdy i działaj. Gdyby jednak z jakiegoś powodu to się nie udało w co wątpię, to pomyśl nad jakimś liceum mat-inf, mat-fiz. Mówisz, że chcesz iść na studia a w technikum inf zbyt wiele cię nie nauczą jeśli już wiesz sporo i się tym interesujesz zatem może warto postawić na szkołe która ułatwi przygotowania do matury byś ją dobrze napisał i dostał się na dobre studia. Powodzenia! :)
komentarz 27 października 2019 przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)
Hejka, dzięki wielkie za komentarz dodałeś mi otuchy, z przedmiotami które muszę uzupełnić nie będzie problemu, mogę w szkole nawet 5h dziennie zostawiać a i tak będę miał więcej czasu niż szukanie materiałów aby nauczyć się na sprawdzian z elektrotechniki.
+1 głos
odpowiedź 28 października 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Możesz. W 1 klasie masz przedmioty ogólnokształcące, które się w niej kończą (geografia, biologia, itp.). Z tym nie będzie problemu. Ale są także przedmioty zawodowe zawodowe, które są inne niż dla elektrotechnika. W większości szkół to UTK, systemy operacyjne, coś z sieci komputerowych. Z tych przedmiotów dyrektor szkoły wyznaczy ci egzaminy klasyfikacyjne.
komentarz 28 października 2019 przez sp00czk0 Nowicjusz (120 p.)

Dzięki za odpowiedź, masz rację z tymi przedmiotami zawodowymi, w moim przypadku to będzie utk, systemy operacyjne, sieci komputerowe oraz wok, lecz jeśli się postaram to na pewno mnie się udawink​​​​​​

–1 głos
odpowiedź 27 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Dużo zależy od szkoły. Sam chciałem zmienić technikum na inne z tym samym kierunkiem, ale nie było takiej możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 660 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...